sobota, 16 maja 2020

Odrodzenie branży finansowej

Coś dobrego wreszcie zaczyna się na polskim rynku kapitałowym. W swoim portfelu obserwuję mocne zachowanie spółek powiązanych z funduszami, usługami maklerskimi i tradingiem. Dziś do krótkiej analizy wybrałem 3 z nich.

XTB zarobił krocie na krachu marcowym i prawdopodobnie obłowił się w kwietniu na gwałtownych ruchach ropy i złota. Spółka jest market makerem na fx i cfd, zarabia korzystając z zasady, że rok w rok 80% klientów traci pieniądze. Im większa zmienność, tym większe straty graczy i wyższe zyski animatora. Obecnie po wystrzale 40% kurs pozostaje w konsolidacji i powinno jeszcze trochę pobujać, bo po rewelacyjnych wynikach każdy kupił akcje. Rynek nie lubi zabierać ze sobą zbyt wielu pasażerów.
Kiedyś kupiłem Ipopemę i długo byłem na spółce w plecy. Na osłodę dostawałem co roku dywidendy. Wygląda na to, że wreszcie trend się zmienił na wzrostowy:

I teraz dla odmiany mam nadzieję długo być na spółce do przodu.

Skarbiec Holding jeszcze w trendzie spadkowym, ale fundamenty i dywidendy są tak atrakcyjne, że nie mogłem nie kupić:


9 komentarzy:

 1. Na XTB obstawiam raczej stabilizacje na tym poziomie niż dalsze wzrosty . Co do pozostałych spółek to mam zamiar kupić widzę potencjał do wzrostu . Masz Dedek jeszcze Monari ? , wydaje mi się że może zaliczyć drugie dno na 1.5 , 1.6 i dopiero wtedy jakiś trwały wzrost w okolice 2 zł .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam Monnari standardowy pakiet, ale monitoruję sytuację. Na szmaty też przyjdzie pora i to może być znowu gwiazda, jak w latach 2013-2015 :)

   Usuń
 2. Jak oceniasz wartość XTB przy założeniu, że 2 kwartał będzie lepszy od 1 ;)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W hossie klasy 2003-2007 50-100 zł w ciągu 2 lat ;) Fajnie jakby zagrali wariant Mercatora, ale z tyłu głowy wiadomo: to jest GPW. Jutro może wyjść komunikat, że się pomylili i zamiast zysku była strata ;)

   Usuń
 3. Masz na myśli mocne wahania a potem wystrzał na szczyty ;)? Ja wciąż mam nadzieję, że zejdzie w okolice 6 zł, ze względu na to, że wszyscy te akcje kupili ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niczego nie wykluczam. Właśnie ze względu na mocne nadzieje drobnicy przygotowałem się na bujanie jak na mrc.

   Usuń
 4. 7 zł prawdopodobne dużo drobnych kupowało ja czekam na korektę .
  Obserwujesz Dedek sanwil ? odbił się od dołka marcowego który był powtórką dołka na początku lat 2000 . Dziś jazda po bandzie z + 30 na -10 % :).Może to być początek trendu wzrostowego ? tu w zasadzie jest ciągły spadek z 50 :) czy to tylko czysta spekulacja ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam. Myślę o elemenal holdingwzrosty cen surowców.

  OdpowiedzUsuń
 6. Najlepsze na mid-term z analizowanych przeze mnie: ML System, XTB, Creepy Jar, R22.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Ze względu na ataki spamerskie musiałem wprowadzić moderację, ale postaram się przeczytać go i odpisać jak najszybciej.

Pozdrawiam,
podtworca

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails