piątek, 10 września 2021

Analizer S&P500 2021

Dawno temu (ponad 10 lat) napisałem proste narzędzie analizer do porównywania wykresów. Nie ma tam żadnej filozofii, podobnych programów na świecie są tysiące. Liczy się interpretacja. Co kilka miesięcy uruchamiam program i patrzę czy widać jakieś historyczne prawidłowości do obecnego układu na jakimś wykresie. S&P500 świetnie się nadaje do analizy z 2 powodów:

- najlepsze wyniki osiąga się analizując wieloletnie zachowanie,

- dane zawierają historię sięgającą XVIII wieku.


Ok, poszukajmy zatem 19 najbardziej podobnych wykresów do ostatnich 250 tygodni:
Wrzuciłem aż tyle wykresów, ponieważ ich wymowa robi się dość jednoznaczna. Praktycznie wszystkie analogie wskazują na końcówkę hossy. Jedynie analogie do 1929 i 1987 wskazują na możliwość rakiety w górę przed krachem.

Kontynuuję zatem taktykę RR (redukcja ryzyka).


3 komentarze:

 1. Kiedyś ekonomia była prawdziwą ekonomią. Teraz rynki są sztucznie podtrzymywane i będzie to tak długo trwało aż ktoś zadecyduje, że kończymy ten cyrk. Szkoda tylko, że nasz rynek ominęła Hossa dziesięciolecia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak były kolejne odbicia podczas pandemii to nikt z was nie przewidział, wszyscy siedzieli cicho. No ok, 2 gości z setek blogów to przewidziało.
  Teraz wszyscy jak samospełniająca się przepowiednia oczekują nie tyle spadku co już krachu nawet. Ech z wami. Z wami trzeba uważać, statystycznie ślepej kurze też trafi się ziarno jak to mówią.
  A będę tarzał się ze śmiechu (i szczęścia) jak jednak po jakiejś korekcie czy boczniaku dalej będzie rosło :-)
  Takiego szczęścia życzę oczywiści wszystkim i polskiemu rynkowi!


  W ramach częściowej kontry zapodaję
  https://independenttrader.pl/polska-gielda-bije-rekordy-co-dalej.html
  (jakoś gościa nie trawię ale ciekawe podejście do "rekordów" WIGu)
  ew.
  https://appfunds.blogspot.com/2021/06/WIG-bije-rekord-bez-euforii.html
  i
  https://wojciechbialek.pl/2021/09/historyczny-rekord-zamkniecia-swig-80.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem jaki ten komentarz ma związek z moim blogiem, bo przez cały 2020 byłem Uber bykiem, ale puszczam jako przejaw ignorancji charakterystyczny dla obecnej fazy rynku.

   Usuń

Dziękuję za komentarz. Ze względu na ataki spamerskie musiałem wprowadzić moderację, ale postaram się przeczytać go i odpisać jak najszybciej.

Pozdrawiam,
podtworca