środa, 31 sierpnia 2016

Komu najbardziej zależy na przewalutowaniu?

Cieszy mię ten rym: "Polak mądr po szkodzie";
Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.


Natrafiłem dziś na ten ranking walut:


PLN drugą najsłabszą walutą na świecie. Niech mnie oświeci ktoś mądrzejszy: czy jest możliwe, żeby jakaś tajemnicza siła na rynku podtrzymywała słabość waluty w oczekiwaniu na przewalutowanie setek tysięcy kredytów frankowych po skrajnie niekorzystnym dla Polski kursie?

7 komentarzy:

 1. Być może w słabości PLN jest uwzględnione ryzyko wojny?
  Jakoś duże spółki z Wig 20 nie chcą rosnąć, Duon sprzedany...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale zauważ, że rząd ściśle współpracuje z podmiotem, który gra na spadki WIG20. Ilekroć jakiś PGE, ENG czy PZU zbliża się do oporu lub wsparcia, jakiś minister obwieszcza w jaki sposób wyprowadzi kasę ze spółki, a kurs nurkuje z solidną luką. Wydaje mi się, że rozgrywają częściową re-nacjonalizację molochów.

   Co do kredytów w CHF - to PiS był przeciwny ograniczeniom w ich udzielaniu i w dużej mierze dzięki nim pół młodego narodu zadłużyło się we franku po 2zł. A teraz, gdy frank podrożał 100% i nie puszcza, mimo drastycznego niedoszacowania PLN, ktoś chyba liczy na kilkadziesiąt miliardów zysku, które PiS rozłoży na resztę społeczeństwa.

   Usuń
  2. to jak mozna na tym zarobic wiedzac to? Short na walutach? Tylko timing dobry trzeba wybrac

   Usuń
  3. Nie wiem jak zarobić, ale można próbować nie stracić, np. nie poddając się panice, gdyby złoty zaczął nagle tonąć, a media namawiały do kupowania dolarów, euro i franków, bo jest szansa, że tąpnięcie byłoby chwilowe i trend się odwrócił.

   Usuń
 2. oki, ale wiedzac o tym to mozna niezle zarobic..

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale ten wykres to od danwa krazy po sieci wiec to chyba ne chodzi tlyko o ustawe frankowa i inne takie "drobiazgi".To kwestia ogolnej slabej reputacji i sasiedztwa nieprzewidywalnje Rosji.
  A ze w PISie co niektorzy kalpia dziobami bez sensu co i rusz to inna sprawa i w koncu ktos powinien za to "beknac" bo same straty z tego.

  Piotr34

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj Lechici, Lechici...
  Ale was Jankesy i Syjony dymają.
  hi, hi, hi

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Ze względu na ataki spamerskie musiałem wprowadzić moderację, ale postaram się przeczytać go i odpisać jak najszybciej.

Pozdrawiam,
podtworca

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails