sobota, 19 grudnia 2015

Prawdziwy cel wojny w Polsce

Nie miałem ostatnio czasu, by obejrzeć wiadomości, ale orientuję się, że mamy w Polsce jakąś wojnę. Widziałem, że był wielki protest przeciwko powołaniu sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Co prawda PO po przegranych wyborach Bronka wywinęła podobny numer, ale wtedy media nie krzyczały, że się pali, więc wszyscy mieli na to wylane. No i w sumie przeszedłbym nad tym do porządku dziennego, ale przeglądając portale w nadziei, że wreszcie zobaczę na pierwszej stronie artykuły w stylu "krach i pożoga na giełdzie", zobaczyłem galerię z tego protestu i w niej takie zdjęcia:


Potem znajomi z fejsa zaczęli o sobie pisać, że są najgorszym sortem Polaków, więc postanowiłem sprawdzić o co biega i znalazłem wypowiedź Jarka:

To powrót do metod z lat 2005 – 2007, ale także z czasów rządu Jana Olszewskiego, czyli też naszych, bo to był też rząd Porozumienia Centrum. To się powtarza. Ten nawyk donoszenia na Polskę za granicę. W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków. Ten najgorszy sort właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny bo czuje się zagrożony. 

Wojna, później komunizm, później transformacja przeprowadzona tak, jak ją przeprowadzono właśnie ten typ ludzi promowała, dawała mu wielkie szanse. On dziś boi się, że te czasy się zmienią, że przyjdzie czas, że tak jak to być powinno – inny typ ludzi, mających motywacje wyższe, patriotyczne będzie wysunięty na czoło i to będzie dotyczyło wszystkich dziedzin życia społecznego, także ze strony gospodarczej. Tu jest ten wielki strach o to, jaki rodzaj Polaków będzie miał te największe szanse. Czy ci, dla których wszelkie sprawy związane z czymś szerszym, niż własny interes, narodem, godnością narodową, są ważne. Czy ci, dla których to nie ma żadnego znaczenia, a cała filozofia sprowadza się do takiego powiedzenia „nie ma takich grabi, które by od siebie grabiły”

Niech sobie przypomnę. W XVII wieku niejaki Hieronim Radziejowski tak bardzo nienawidził polskiego króla, że namówił szwedzkiego do napaści na Rzeczpospolitą (wcześniej próbował spiskować m.in. na dworze wiedeńskim). W efekcie 5-letniej wojny Polska straciła 40% ludności i już nigdy się nie podźwignęła. 140 lat później zniknęła z mapy, bo paru typkom tak bardzo nie podobała się Konstytucja 3 maja, że poprosili w Targowicy carycę Katarzynę o przywrócenie demokracji szlacheckiej w Polsze. Przez następne 120 lat świat (europejski) uważał, że Polacy nie zasługują na własne państwo, bo i tak się pokłócą, a przegrani polecą do sąsiadów po pomoc. To lepiej niech już rządzi nimi ten sąsiad.

Faktycznie, wplątywanie obcych służb, królów, armii w nasz grajdołek nigdy nie wyszło Polsce na dobre. Zgadzam się z Jarkiem, że raczej chujowi obywatele RP tak robią. Ale czy sympatyczni skądinąd ludzie z tego zdjęcia rzeczywiście donoszą obcym mediom o dyktaturze w Polsce? Cóż, nie sądzę. Jeszcze niedawno na jakimś heheszkowym portalu zbijano się z Rosjan, którzy tak łykali propagandę w czasie wojny z Ukrainą, że uwierzyli w strollowany artykuł jak to oddział NATO wylądował na polu i zgwałcił wszystkie krowy, albo że Ukraińcy ukrzyżowali 7-letniego chłopca. Cóż, po tym co się tu wyprawia nie zdziwiłby mnie nowy masowy protest, gdyby Gazeta napisała, że PiSiaki też gwałcą krowy.

Zanim zostanie mi przyklejona gęba polityczna, określam się: nie po drodze mi z PiS do tego stopnia, że oglądanie przygłupów pokroju Kurskiego czy Brudzińskiego skutecznie zniechęciło mnie lata temu do telewizji. Złodziejaszków z PO oceniałem równie nisko dopóki nie wybuchła tzw. "afera taśmowa". Pokazała ona, że na górze nie jest tak źle - nagrani ministrowie nie byli w nic umoczeni, interesowali się światem, narzekali na lokalną niemoc. Autentycznie poczułem wtedy, że mentalnie jesteśmy częścią Zachodu, a nie Rosji.

Co zatem jest nie tak? Skąd taki masowy opór przed Kaczyńskim. Skąd nieprawdopodobna kariera nowego Dyzmy: Rysia Petru? Przecież w PiS są nie tylko debile, działają tam też wyważeni konserwatyści. Dlaczego wali się do nich ze wszystkich medialnych armat? Dlaczego nikomu nie przeszkadzało ułaskawianie mafiosów i morderców przez poprzednich prezydentów, a larum po ułaskawieniu fanatycznego pro-państwowca Kamińskiego rozeszło się aż na portale o kotach?

Od kilku lat działa w Polsce niewidzialna armia, której budżet w 2015 roku szacowany jest na 53 miliardy zł (3% PKB). Dla porównania budżet Ministerstwa Obrony Narodowej to ok. 38 miliardów. Kto dysponuje blisko połowę większą kwotą niż polska Armia? Mafia wyłudzająca podatek VAT. Nie mówimy tu o jakichś Słowikach czy Dziadach. Za 50 miliardów nie kupuje się łysych z bejsbolami. Za 50 miliardów można sfinansować armię większą, niż 100 tys. żołnierzy Wojska Polskiego wyposażonych w czołgi, 1000 generałów i samoloty F-16.

Czym jest ten niewidzialny twór? Mieszanki lokalnych i zagranicznych służb, sitwy prokuratorskie, sędziowskie, mafia polska, ruska, czeczeńska, służby PRL, oligarchowie, potentaci medialni? Nie mam pojęcia! Ale 3% PKB nie wsiąka sobie w ziemię ot tak. Nie mówimy o kasie, która nie została zapłacona przez firmy, tylko o pieniądzach jakie przelewane są przez urzędy skarbowe na konta fikcyjnych spółek. Państwo Polskie płaci jakimś anonimowym gangsterom więcej niż swojej armii! Czy siły te będą na tyle zdeterminowane w utrzymaniu swojej realnej władzy, by po fiasku nagonki medialnej ściągać do Polski pomoc z zewnątrz albo zabijać urzędników, jak św. pamięci Michała Falzmanna?

Zbieram się od roku do opisania wstrząsających wniosków z lektury "Dlaczego narody przegrywają" i uwierzcie mi - za każdym razem gdy ułożę wpis w głowie, dostaję doła, bo dochodzi do mnie beznadzieja naszego [Polaków] położenia. Od tego doła nie chce się pisać. Jeżeli interesuje was, dlaczego od 500 lat Ameryka Łacińska jest biedna i czy ta bieda ma związek z faktem, że rządzą nią do dziś potomkowie konkwistadorów, sięgnijcie po cegłę panów Acemoglu i Robinsona. A jeśli nie macie czasu i szukacie szybkiej odpowiedzi dlaczego jako naród przegrywamy, przestudiujcie zasady ustroju pańszczyźnianego.

Wszystko wybaczę PiSowi, mogę nawet oglądać TV, jeśli poprawnie wskażą i usuną mafię niszczącą przyszłość Polaków. Na razie jednak podkurwiają społeczeństwo: a to chcą usuwać gimnazja (po co, skoro Polska awansowała do elity światowej we wczesnym szkolnictwie), a to chcą znieść reformę 6-latki do szkół (po 5 latach wprowadzania, pozdrowienia dla wszystkich posyłających dzieci do prywatnych przedszkoli, będziecie płacić 9 stów miesięcznie jeszcze rok dłużej). Przywrócenie przywilejów emerytalnych - skąd na to kasa? Pewnie tradycyjnie pójdą pożyczyć od Żyda - spieszcie się, bo jeszcze da się na 3%, potem będziecie musieli opylić resztki Taurona i PGE. Cena co prawda już niezbyt dobra, ledwie połowa tego co 5 lat temu, ale parę miliardów jeszcze wleci.

Od nowej władzy nie oczekiwałem nic twórczego, liczyłem za to że nie będą kradli. Niestety, na razie remis z PO, wstawili swoich na stołki i już doją - nihil novi, złodzieje tacy sami. Teraz chcą psuć to, co już działa - będzie opór jak sk..syn. Myślicie, że ci protestujący 3 lata temu w obronie przedszkolaków jeszcze się tym interesują? Dzieciaki poszły do szkoły rok szybciej, nauczyły się czytać, nadal biegają i wrzeszczą - pozostały dziećmi. Nikogo to już nie interesuje, nawet fundacja tej krzykliwej baby zajmuje się już tylko wypłacaniem pensji zarządowi (czyli krzykliwej babie i jej mężowi). Przepis na utrzymanie władzy jest prosty:
1. nie kraść,
2. nie dotykać tego co jako tako funkcjonuje, bo spieprzycie,
3. zlokalizować i usuwać sitwy oraz święte krowy (pamiętaj Gazeto, liczę wtedy na artykuł o gwałceniu!)

16 komentarzy:

 1. Witam
  ROzumiem że te 3% PKB to tak zwane karuzle VAT?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Oparłem się o artykuł z wprost. W 2007 wyłudzenia stanowiły 0.6%.

   Usuń
  2. Może w 2007 roku skala zjawiska nie była znana?
   Z tego co pamiętam, wtedy wszyscy handlowali złomem.

   Usuń
  3. SiP napisał więcej o temacie, 3% dotyczy wszystkich czynników ubytku (wyłudzenia, upadłości, szara strefa, błędy, oszustwa) :
   http://stojeipatrze.blogspot.com/2015/12/luka-w-vat-53-miliardy-zotych-2015.html

   Usuń
 2. Dzięki za kolejny świetny wpis! Nigdy nie byłem zwolennikiem PiS-u, ale wg mnie to jedyna siła polityczna, która jest w stanie zlikwidować w końcu wiele patologii jak choćby ta: http://kulisy24.com/gospodarka/poczta-polska-posady-tuz-przed-oddaniem-wladzy
  Nowo powałany wiceprezes może dostać za ok. miesiąc pracy odprawę w wysokości 24 x 70 tys. zł, podczas gdy zwykłym listonoszom oprócz przesyłek każe się roznosić jeszcze ulotki oraz reklamować ofertę Banku Pocztowego za pensję niewiele wyższą od najniższej krajowej. Skandal w czystej postaci!

  OdpowiedzUsuń
 3. dobre !
  https://www.youtube.com/watch?v=uasqw8NwLNQ

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Straszne banały i przekłamania :/ Zaczynam podejrzewać, ze Maxa Kolonko sponsoruje jakiś ruski wywiad. Kibicuję Kukizowi i innym zaangażowanym, ale do jasnej cholery, trzeba się uczyć, starać zrozumieć realia funkcjonowania państw i ekonomii, a nie pieprzyć komunały o zdradzie i beznadziei.

   Natomiast ten film (relacja chińskiej tv z pobytu prezydenta Dudy w Chinach) bardzo ciekawy:
   https://www.youtube.com/watch?v=Hg_wOPQRhlk

   A dziś perełka - na pierwszej stronie Die Welt (który ostatnio strasznie martwi się o polską demokrację..) o Piłsudskim:
   http://www.welt.de/geschichte/article150231209/Kriegsheld-Diktator-und-Vorbild-fuer-Kaczynski.html

   Usuń
 4. Jakbyś jeszcze chciał poćwiczyć swój niemiecki, to polecam ten, wg mnie skandaliczny artykuł:
  http://www.berliner-zeitung.de/politik/kommentar-zu-ungarn-und-polen-europaeische-werte-werden-zu-grabe-getragen,10808018,32684122.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie artykuł napisany przez jakiegoś oszołoma - ale komentarze dowodzą, że przeczytali go inteligentni ludzie :)

   Usuń
 5. Kolejny świetny artykuł WykresyGiełdowe - pchnijcie proszę dalej, może jakiś PiSiak przeczyta i uda się wprowadzić korzystną dla kraju reformę:

  https://wykresygieldoweblog.wordpress.com/2015/12/22/rodzina-500/

  OdpowiedzUsuń
 6. Ehhh
  Ja nie mam najmniejszych wątpliwości, że socjaliści od jednej kaczki, zamienieni na socjalistów od innej kaczki nie zmniejszą, a zwiększą aparat urzędniczy. Czy uda się im zlikwidować kilku przestępców? Nie uwierzę w to, a poza tym może się okazać, że tych kilku przestępców zamienimy tylko na kilku innych działających w oparciu o inną lukę/inne luki w całkowicie chorym systemie prawnym.
  IMO mamy od 25 lat kurs na mocną ścianę i obecnie właśnie się do niej zbliżając, naciśnięty został pedał "Accelerate" :)
  To że majątek wypracowany przez naszych dziadów i rodziców został "sprywatyzowany" i dziś w kasie leży kupa papierów do spłaty (dług 1 bln zł), a system emerytalny i ochrony zdrowia zaraz zaczną wołać duuuużo pieniędzy (w zasadzie w przyszłym roku na dobre zaczynamy "zabawę"). Ściana tuż tuż i duża bieda na horyzoncie. To co może być pocieszające to fakt, że będziemy tą biedę klepać w doborowym towarzystwie m.in. amerykańców, czy żabojadów ;)
  Przemo.

  OdpowiedzUsuń
 7. Liczba dzieci w Polsce 5771,4 tys. (osoby w wieku 0-14 lat)[1] * 500zł * 12 miesięcy = 34,628 mld. Plany z podatku bankowego to 6mld. Wątpię żeby znalazło się tyle pieniędzy w budżecie. Obecna górka dzietności jest już raczej stracona. Wszystko odbije za 15lat kiedy mieszkania w Polsce nagle zrobią się szokująco tanie, bo nie będzie komu w nich mieszkać ;)


  [1] - http://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ludnosc/ludnosc/podstawowe-dane-demograficzne-o-dzieciach-w-polsce,14,1.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Dedi, a ile $ wyciąga co roku z twojego kraju mafia panów w czarnych sukienkach?

  OdpowiedzUsuń
 9. Moje 3 sposoby na poprawę i utrzymanie władzy:
  - wycofać Państwo z życia publicznego gdzie się tylko da (i skończy się możliwość kradzieży)
  - wolność gospodarcza zamiast zasiłków (wszystkie zasiłki, dodatki itp - zlikwidować kompletnie - pogłębiają patologie i uczą ludzi że nie warto pracować)
  - zlikwidować sitwy i siły którym zależy na nie wprowadzaniu zmian z punktów 1 i 2
  Pozdrawiam - stały czytelnik

  OdpowiedzUsuń
 10. Taki offtop - mój imiennik w sejmie pokazuje że zna się na gospodarce ;-) co ciekawe był on jednym z 8 posłów którzy głosowali przeciw ozusowaniu smieciówek

  https://www.youtube.com/watch?v=n94cxe-rNjg

  OdpowiedzUsuń
 11. Mój imiennik pokazuje że zna się na gospodarce ;-) co ciekawe on był jednym z 8 posłów którzy głosowali PRZECIW ozusowaniu śmieciówek

  https://www.youtube.com/watch?v=n94cxe-rNjg

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Ze względu na ataki spamerskie musiałem wprowadzić moderację, ale postaram się przeczytać go i odpisać jak najszybciej.

Pozdrawiam,
podtworca

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails