czwartek, 21 lipca 2011

Krachowskaźnik?

Kiedy załamuje się para USDJPY często dochodzi do paniki na giełdach. Dolar-jen wygląda ostatnio bardzo niedźwiedzio:


Przypominam, że od ponad roku wzorcowo spisuje się wykres miesięczny:


W związku z tym zająłem pozycję na spadki USDJPY. Szansa na dalsze spadki na giełdach rośnie.

PS
Wiele małych spółek jest na wsparciach kanałów spadkowych. Niektóre już nawet odbiły (Hardex, MostalPłock). Nie szorcę już rynku, chyba że oberwie się denko i zobaczymy mały armagedon. Obserwuję BBC i Arctic.

5 komentarzy:

 1. Hmm mówisz, że Arctic może jeszcze niżej upaść? ;) trzymam kilka akcji od poziomu 12 PLN i tak co jakiś czas tylko widze, że są warte coraz mniej, a raport z maja za pierwszy kwartał na pewno nie napawa optymizmem ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadywanie dołków nie jest najlepszą strategią, ale do tego też są narzędzia AT. Arctic jest na dnie kanału spadkowego, dosłownie runął pionowo korektą a-b-c. Podobnie BBC, które podebrałem dzisiaj. ATC też kusi, ale nie chcę za dużej pozycji otwierać. Niestety nie widzę na razie szans, żeby wrócił na 12zł. Zauważ, że wzrost zaledwie na 8zł to z dzisiejszej ceny (aktualnie 6.65) ok. 20% zysku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj... to tak jak byście Ganta chcieli kupić... tam nie ma nigdzie dna...może na 8,6, a może na 6,8... jak na franku.
  Raz się uda a raz rączki pourywa.

  Strasznie słabo wygląda ten rynek.
  Ale się można dużo nauczyć...

  OdpowiedzUsuń
 4. Dno łapiemy wyłącznie jak jest odbicie na szerokim rynku a nasza denna spółka spada mocno na jakieś wsparcie. Wtedy staramy się wychwycić dołek i wywalamy jak urośnie 5-10% :) Na Gancie taki ruch już był, (10->10.70) czyli 7%, teraz już bym nie próbował. Na BBC uciekam gdy dobije do 1.18 lub zacznie spadać dalej.

  OdpowiedzUsuń
 5. I już BBC poszedł po 1.17 :) Może i na 1.22 pójdą, może wyżej, nie ważne. To była szybka okazja na 5%.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Ze względu na ataki spamerskie musiałem wprowadzić moderację, ale postaram się przeczytać go i odpisać jak najszybciej.

Pozdrawiam,
podtworca