piątek, 9 kwietnia 2010

Dziennik transakcji 1w04.2010, AT moich papierów

W związku z tym, że przeszedłem na długoterminowe inwestowanie, dodałem na prawym panelu skład portfela. Przedstawiam analizę wchodzących w jego skład papierów.

1. 1 x S FPKN
Niefortunnie otworzona pozycja i potem bezsensownie przetrzymana. Na razie trzyma się na oporze klina:


Dość prawdopodobny podjazd na zniesienie 50% na równym poziomie 40 zł. Gram pod nawrotkę na wsparcie na 35 zł.2. 13 x RCSCRAOPEN
Kolejna przestrzelona pozycja, na szczęście dopóki trzyma się kanału nie panikuję:

Gorzej, że padł ostatni poziom fibo i banki spekulacyjne nadal siedzą twardo na surowcach. W razie wybicia dołem kanału będę redukował.

3. 220 x RCWHTAOPEN
Pszenica zgodnie z moimi przewidywaniami zrobiła drugie dno (nieco wyżej od poprzedniego):

Choć dalsze losy cen zboża są zagadką, to zniesienia fibo tak pięknie wyglądają na tym wykresie, że zaryzykuję stwierdzenie, że dno było już w zeszłym roku i jest spora szansa zobaczyć wykres na 23.6% zniesienia spadków na poziomie ok. 649$. Okazja na większe zakupy jeszcze nie teraz, co wnioskuję z wykresu miesięcznego:


Niebieskie wsparcie dwa razy wybroniło pszenicę przed dalszymi spadkami, także maksymalny zasięg spadków już został wykonany. Nie pasuje tylko timing - obecne spadki były zbyt szybkie, dlatego spodziewam się długiej konsolidacji z okazją wyrzucenia certów na zniesieniach spadków.

4. 250 x Jutrzenka
Jutrzenka walczy nad wybitym trójkątem, więc pozycji nie powiększam. Dzisiejsza sesja dobra, dynamiczne odbicie, ale przekonamy się dopiero o 16.30 :

Jak kupujący zechcą narysować ładny wykres, to pokonsoliduje się wkrótce na 4.80 i wystrzeli na 5.43 . Jeśli złamie 4 zł, redukuję i zakopuję.

5. 100 x Arctic
Spółka, którą zaproponował App. Ładne wskaźniki fundamentalne i mimo płaczu na forum i szybkich zmian prognoz analityków z kupuj na sprzedaj, wygląda na to, że mieliśmy do czynienia ze zwykłą korektą wzrostów:


Korekta zniosła 61.8% wzrostu od grudniowego dołka, gdzie biegnie również linia trendu wzrostowego. Wydaje mi się, że spółka zacznie rysować trójkąt i mamy szansę na szybki wzrost do ok. 61.8% zniesienia spadków na 19.85 . W razie przełamania wsparcia redukuję o połowę i zakopuję.

6. 100 x PGE i 1 x S FPGE
PGE chcę potrzymać długo, dopóki nie będę potrzebował gotówki (mam nadzieję, że przez lata ;) więc nie zaglądam zbyt często na wykres. Ale skoro wygenerował sygnał sprzedaży, zabezpieczyłem akcje S-ką.


Przy okazji ciekawostka: ponoć spółki z sektora energetycznego rosną na końcu, więc jeśli PGE zacznie się zielenić może to oznaczać formowanie szczytu.

Tradycyjnie większość portfela to gotówka :] W zeszłym roku przegapiłem fale wzrostowe (częściowo wykorzystałem lipcowo-sierpniową), w tym dodatkowo grałem przeciw fali. Teraz już po ptokach, ale próbuję gdzieś ulokować kapitał. Wybieram spółki dość korzystnie wyceniane (c/wk Jutrzenki 1.12, PGE 1.02, Arctica 1.57) ze stabilnymi wynikami.

3 komentarze:

 1. Co do Arctica, wyniki będą słabe za I kwartał, ale nie aż tak słabe jak obecny kurs- to moja subiektywne zdanie i ja zostawiam swój pakiecik na dłużej.

  Nad pszenicą też myślałem o powrocie i dalej... myślę :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. pge zabezpieczyles S ką na fw 20?

  OdpowiedzUsuń
 3. S FPGE - sprzedalem kontrakt na 100 akcji PGE. Mozna handlowac kontraktami na akcje PGE:

  "22 marca do obrotu wejdą po trzy serie kontraktów na akcje PGNiG, PGE oraz Asseco Poland. Dołączą do pozostałych instrumentów pochodnych w tym segmencie obrotu. W tej chwili można handlować kontraktami na akcje następujących spółek: KGHM, PKO BP, Pekao, TPSA, PKN Orlen oraz Agora. "

  Pozdr

  OdpowiedzUsuń

W ramach eksperymentu wyłączam moderację komentarzy.

Zasady komentowania:
- żadnego spamu i reklam (także linków do serwisów w nazwie użytkownika),
- komentarze obraźliwe będą usuwane,
- proszę o zachowanie kultury i brak kłótni; różnice zdań należy wyrażać poprzez dyskusję wspartą argumentami.

Podtwórca