wtorek, 30 marca 2010

Jutrzenka

Jutrzenka Polonia to nasza drużyna,
Jutrzenka Polonia swój wyścig zaczyna.

Takie hiciory wybrzmiewały z megafonów na stadionie bydgoskiej Polonii, kiedy kilkanaście lat temu chodziliśmy tam z kolegami na żużel. W przerwach między biegami raczyły nas również takie przeboje jak "Daj mi daj ten raj - rajskie mleczko daj", do których dorabialiśmy śmieszne (przynajmniej tak nam się wtedy wydawało) teksty.

Jutrzenka i Tomek Gollob wyprowadzili się już z Bydgoszczy, ale miłe wspomnienia zostały. Wspomnienia to niezbyt dobry argument za kupowaniem akcji danej spółki, ale dzisiaj przypadkowo zajrzałem do starszej analizy JTZ i zobaczyłem nawrotkę po wybiciu z trójkąta:


Wyczekująć spadków nie tykałem akcji i ominął mnie cały rajd na małych i średnich spółkach. Nie wiem czy Jutrzenka to spóźniony pasażer, czy może robi zmyłkę, ale kupiłem niewielki pakiet 250 akcji i jeśli sygnał się potwierdzi, powiększę pozycję.

Zasięg krótkoterminowy to 4.80-5.01, dla długodystansowców drugi wykres:

ze sporą szansą zdobycia kolejnego poziomu zniesienia fibo na ok. 5.42 .

5 komentarzy:

 1. wow, pierwszy wykres samodzielnie wymalowalem podobny :D , moze to znak, ze cos zaczynam kumac z tego wszystkiego :D
  dedek dzieki za arta
  quzyn

  OdpowiedzUsuń
 2. Dedek, jak tam z Twoim PKN i certyfikatami na ropę? Ja cały czas trzymam S-kę na PKN. Dopóki 40 nie pokonali to będę trzymał.
  Coraz bardziej przekonuję się, że rynek walutowy jest o wiele bardziej normalnym rynkiem niż kasowy. Łatwiej jest uniknąć takiej sytuacji, w której stwierdzi się, że to już koniec, dalsze wzrosty są niemożliwe. Na kasowym w graniu przeszkadza zbyt duża wiedza o gospodarce i sytuacji rynkowej.
  Chyba, że zacznie się grać na kontraktach intra-day, otwierając i zamykając pozycję na tej samej sesji. Bez trzymania czegokolwiek na kolejny dzień.

  OdpowiedzUsuń
 3. No niestety trzymam jedno i drugie i nie widac zbytnio szans na wywalenie :| Najlepsze, ze akcje, ktore kupilem akurat nie rosna (Jtz, PGE), wiec trace na szortach (i pszenicy) a nie zyskuje na akcjach - to sie nazywa miec nosa :)

  Z drugiej strony PKN jest ciagle na oporze kanalu, PKO zbliza sie do oporu kanalu i jesli gieldy postanowia odetchnac chwile, beda to dobre miejsca do otworzenia S-ek. Ale nic nie otwieram przedwczesnie, banksterzy musza ubrac ulice w papier, a do tego potrzeba swietlanych prognoz i wiary w odrodzenie. Albo wprost powiedza, napozyczalismy po 20 tys. na lebka, zeby bylo lepiej, ale lepiej nie bedzie, wiec drukujemy dalej - wtedy na w20 6000 zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wreszcie PKN się ruszył i zaczął spadać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. No, jak szeroki rynek zacznie korekte, to powieksze pozycje. A Jtz poki co niewypal. Wrzuce analize swoich papierow w piatek, mozemy powymieniac pomysly.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Ze względu na ataki spamerskie musiałem wprowadzić moderację, ale postaram się przeczytać go i odpisać jak najszybciej.

Pozdrawiam,
podtworca

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails