wtorek, 29 września 2009

NIKKEI trzyma się w kanale bessy

Górne ograniczenie kanału bessy dla S&P500 oscyluje gdzieś w granicach 1150, tymczasem NIKKEI dwukrotnie liznął opór i gwałtownie odbił. Na wykresie dziennym wybicie dołem z trójkąta, nawrót i dalsze spadki:Co gorsza na tygodniowym dynamika spadków jest identyczna jak 9 lat temu (obecne linie bessy przekopiowałem do bessy 2000-2003):Jak pisał Wojciech Białek, inwestorzy są zawsze najlepiej przygotowani do ostatniej bessy (to taka aluzja do powiedzenia o generałach), więc nie przywiązuje dużej wagi do analogii z poprzedniej bessy. Ale z ciekawości popatrzmy jak zachował się indeks w podobnym punkcie oznaczym strzałkami. Prawie rok spadków! Jest ktoś przygotowany na taki scenariusz?

4 komentarze:

 1. Cześc jestem Fantan

  Dlam mnie Nikkei225 jest terz w odpowiednim miejscu do zajęcia pozycji S , Jesli niedźwiedzie nie pójdą za ciosem to zmarnuja najlepszą okazję jak im sie do tej pory nadarzyła w tym roku.

  [url=http://gieldowe-emocje.pl/main/show/2310][img]http://gieldowe-emocje.pl/upload/images/user_13/image1123.png[/img][/url]

  OdpowiedzUsuń
 2. może ten zadziała

  http://gieldowe-emocje.pl/main/show/2310

  OdpowiedzUsuń
 3. Działa, btw. fajny serwis, będę zaglądał.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa analiza. Są dwie szkoły, albo spadamy, albo rośniemy :) Reaguj nie przewiduj, to jest tekst który stosuje w inwestycjach :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Ze względu na ataki spamerskie musiałem wprowadzić moderację, ale postaram się przeczytać go i odpisać jak najszybciej.

Pozdrawiam,
podtworca