poniedziałek, 22 czerwca 2009

Czy jesteśmy jeszcze w bessie?

Oto kilka luźnych pytań, nad którymi warto się zastanowić:

1. Czy obecna bessa trwa długo? Oto rysunek pomocniczy do pytania, w którym przeniosłem równoległe odcinki czasowe na wykresie S&P500:2. Czy USA i Europa Zachodnia są w stanie generować nadwyżki przy obecnym modelu gospodarczym? Czy możliwy jest w Polsce budżet bez deficytu?

3. Czy obecny kryzys jest głębszy od tego sprzed 9 lat?

4. Czy dopuszczasz taki scenariusz na WIG20?5. 40 lat temu ludzie zdobyli Księżyc. Czy jest jakiś kraj na świecie, który mógłby zorganizować lot załogowy na Marsa w ciągu 10 lat?

6. Czy zezłomowane komputery i sprzęt elektroniczny, zawierające tony srebra, miedzi i innych surowców to inwestycja czy śmieci?

7. Co spowodowało powstanie Solidarności po "złotej", napędzanej kredytami epoce Gierka? Czy pójdziesz protestować gdy cię ocenzurują, czy gdy będziesz głodny?

8. Jak Niemcy wyszli z kryzysu w latach 30-stych? Czy wiesz co to był COP?

9. Czy czułeś, że trzeba coś zrobić, kiedy w TV pokazywali eksterminowanych Albańczyków w Kosowie, kamienowane kobiety w Afganistanie, umierające z głodu dzieci w kraju Saddama, złaknionych wolności Gruzinów i Ukraińców, szaleńców z Korei Północnej i zastrzeloną dziewczynę w Teheranie?

2 komentarze:

  1. mocne ... i dające do myślenia, a jakie są Twoje odpowiedzi?

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam. Wkrótce zrobię osobny wpis z moimi odpowiedziami.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Ze względu na ataki spamerskie musiałem wprowadzić moderację, ale postaram się przeczytać go i odpisać jak najszybciej.

Pozdrawiam,
podtworca

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails