środa, 10 listopada 2021

Silny sygnał przesilenia na gazie

Nanieśmy na wykres gazu rosyjskie agresje na sąsiednie kraje:

- sierpień 2008 - Gruzja

- kwiecień 2014 - Ukraina

- listopad 2021 - Polska

18 komentarzy:

 1. Short na NAT GAS ?
  pozdrawiam ,
  voyager

  OdpowiedzUsuń
 2. No chyba mało porównywalne militarne agresje z nasyłaniem migrantów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest plan rosyjski, realizowany rękami Białorusi. Po dzisiejszym szantażu zakręcenia kurka z gazem, jest już pewne, że to zagrywka Kremla, mająca na celu odpalenie ns2. Przy okazji izolują Polskę międzynarodowo gadając tylko z dużymi graczami, gdzie będą chcieli przehandlować "gwarancje" ochrony granic UE od wschodu.

   Usuń
 3. też tak to widzę. to jest ogrywanie PL.
  wstawanie z kolan naszym wybrańcom kiepsko idzie.
  tylko głupie gadanie, a niedługo nie będziemy klęczeć ale leżeć krzyżem.
  pirx

  OdpowiedzUsuń
 4. Azoty ładnie odpaliły masz nosa dedek :)masz jakieś prognozy dla usd? Są tacy co widzą 5zl w dalszej perspektywie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem jak USD, ale PLN jest na krawędzi :/ Zagrałem trochę L CHFPLN, bo EURCHF też na krawędzi.
   Co do Azotów, to mój cel long term to 100 zł, obecne wystrzały góra-dół są nieistotne. Odebrałem też trochę Ciecha i wróciłem na Puławy, ale to tylko ułamek pozycji ATT.

   Usuń
 5. Long term na Azotach to ile to miesięcy, lat? Kiedy spodziewasz się tych 100zł.

  OdpowiedzUsuń
 6. Po neutralnych wynikach PZU na dużym minusie
  korekta czy już odwrócenie trendu ?
  Jak są wasze opinie ?

  OdpowiedzUsuń
 7. Moim zdaniem raczej wyżej szybko nie będzie PZU.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja nie widzę podstaw do spadków. Oprócz spodziewanej rzekomej bessy zgodnie z cyklem ... ale żeby tak rąbnęło od razu i w dół jak kamień?
  Pandemia już kolejny sezon z nami chyba wszyscy się przyzwyczaili do (nie)skuteczności szczepionek i do fal i do sezonów zachorowań itp itd w koło Macieju.

  Czyżby akcjonariat był kluczem słabości warszawskich blue chipów?
  https://stooq.pl/mol/?id=22824

  OdpowiedzUsuń
 9. EDIT: "nie widzę podstaw do _takich_ spadków". Chodzi mi o to że jak tak będzie dalej walić w dół a jeszcze ze słabą płynnością to albo jest szansa że to tylko korekta (10-20%) albo że z takim tempem to bessa (80-90%) zamiast 2lata potrwa 0.5roku :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Niedzielski powiedział, że oceniają iż 75% Polaków zostało zaszczepionych lub przechowywało covida. Po obecnej fali powinniśmy uzyskać mityczną odporność stadną. Jeśli kolejny sezon wirusowy będzie równie zabójczy, to mamy wielki problem.
  Spadki na giełdzie trwają w zależności od branży i indeksu od sierpnia 2020, grudnia 2020, lutego 2021, kwietnia 2021, września lub listopada. Szeroki rozstrzał, jak zwykle mocno rozkorelowany. I dobrze, bo stwarza to okazje do względnie bezpiecznego przetrwania bessy.

  OdpowiedzUsuń
 11. No dobrze, bo pisaliście sporo z wyprzedzeniem że będą spadki to i przyszły. To teraz zadanie domowe, popatrzeć na różne cykle różne przedziały czasowe i różne indeksy - kiedy będą wzrosty?
  Wg 34letniego jesteśmy w tej 2giej lepszej połówce :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do tego rynek musi więcej pokazać. Wstępnie zakładam największe okazje zakupowe na wiosnę 2022, ale ten cykl jest bardzo nieregularny. Po ciężkiej bessie 2017-2020 tym razem obstawiam łagodną konsolidację jak 2004-2005 czy 2014-2016.

   Usuń
  2. Musi być głęboka bessa skoro mam spółki z infami o wyoskich zyskach za 3q lub dywidendzie ze spółki córki a kurs na zamknięciu minus kilka %.
   Z innej beczki: muszą odwrócić trend spadkowy na GPW choć na chwilę bo raz że wyceny na EOY a dwa że Murapol wchodzi tak że czekamy na rajd świętego ;-)

   Usuń
  3. Reakcja na wyniki to chyba jeden z najlepszych wskaźników sentymentu. Jeśli spadają po dobrych wynikach to znaczy, ze może być dobry czas na ewakuacje. Z mojej perspektywy ten wskaźnik jest dość skuteczny.

   Usuń
 12. Ja nie wytrzymalem cisnienia i zrealizowalem we środę dotychczasowe zyski i 80% mam w gotowce :) Perspektywa podniesienia stop i samo podniesienie nic dobrego rynkom nie przyniesie... no i cenne będą Swieta na spokojnie. Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Ze względu na ataki spamerskie musiałem wprowadzić moderację, ale postaram się przeczytać go i odpisać jak najszybciej.

Pozdrawiam,
podtworca

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails