piątek, 14 lutego 2020

Subiektywny przegląd spółek na B

Zastrzeżenie: nie biorę odpowiedzialności za niczyje decyzje. Wpis nie jest rekomendacją, tylko moim czysto subiektywnym spojrzeniem na spółki, które wydają mi się ciekawe.

BKM (Polski Bank Komórek Macierzystych):


Nie czuję się komfortowo posiadając takie spółki, niemniej widzę podstawy do kontynuacji trendu wzrostowego po wielkiej konsolidacji 2018-2020. Spółka wzrostowa, kontynuuje ekspansję w Europie i zwiększa przychody. Nie pozbawiona ryzyk, padają pytania o cały sens biznesowy trzymania komórek macierzystych, z drugiej strony spółka prowadzi badania nad immunoterapiami nowotworów. Nie znam się na tym, ale widać, że dywersyfikują biznes w swojej specjalizacji.BRG (Berling)


Spółka maszynka do robienia pieniędzy, która nie chce się tymi pieniędzmi dzielić z mniejszościowymi udziałowcami. Przy 75 mln kapitalizacji mają już 55 mln gotówki na koncie. Zysk za ostatnie 12 miesięcy 9.7 mln. Wskaźnik Altmana to kosmiczne 21.45. Równie wysoka jest chyba tylko frustracja akcjonariuszy pozbawionych szans partycypacji w rozwoju spółki.


BRS (Boryszew)


Zastanawiałem się czy dawać tę spółkę. Jedna z dwóch ostatnich "pereł" ze sławnej dawno temu stajni Karkosika. Poza Borkiem został już tylko Skotan :D Wskaźnikowo nie wygląda źle, a technicznie... cóż, popatrzmy:

1999 - hossa zrealizowana
2002 - hossa mocno zrealizowana
2009 - hossa mocno zrealizowana
2013 - hossa przespana
2016 - hossa zrealizowana
2020 - ?

Czy legendarny Midas jeszcze raz zrobi z nas krezusów?


8 komentarzy:

 1. 1) BKM jeżeli AOC uda się kupno tych 10% akcji to pewnie ogłosi wezwanie na pozostałe i wycofa spółkę z giełdy: https://stooq.pl/n/?f=1335223
  2) BRG spółka świetna ale... minimalne tygodniowe obroty w ostatnim miesiącu: 2 tys. zł
  3) BRS tylko spekulacyjnie :D

  Dzięki za analizy i czekamy na alfabetu ciąg dalszy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie żadna z tych spółek nie jest sexy :) Powoli kurczy się pula okazji rynkowych i więcej trzeba myśleć o spekulowaniu pod trendy, niż wynajdywaniu okazji.

   Usuń
 2. Wiem, że nie na B, ale co myślisz o Pointpack. Obroty tylko słabiutkie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za krótka historia papiera, żebym mógł coś powiedzieć.

   Usuń
 3. Jak mogło zabraknąć Budimeksu przy literze B?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bdx był ciekawy za stówkę, teraz to trochę taki lpp. Wiadomo, że jak w bessie spadnie 50%, to od dołka te 100% odrobi.

   Usuń
 4. Spójrzcie na Makolab i Ailleron.
  Wiktor

  OdpowiedzUsuń
 5. Bogdanka po ostatnich spadkach

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Ze względu na ataki spamerskie musiałem wprowadzić moderację, ale postaram się przeczytać go i odpisać jak najszybciej.

Pozdrawiam,
podtworca

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails