wtorek, 28 sierpnia 2018

Polowanie na trend

WIG20USD technicznie, jak go widzi świat:


Po 11 latach bessy i konsolidacji marzy mi się wreszcie trend wzrostowy. Kilka lat hossy, takiej prawdziwej, której jeszcze nie miałem okazji przeżyć na parkiecie. Zaczynałem grę na giełdzie we wrześniu 2008, krach z października był niesamowitym doświadczeniem, które uformowało mnie na lata i pozwoliło zarabiać na bardzo trudnym rynku. Ale prawdziwe pieniądze robi się kiedy kapitał płynie na rynki, a naszym zadaniem jest siedzieć, nie kombinować i utrzymywać pozycję.

Na dziś technika pokazuje zmianę trendu. Dla porównania przypominam sobie NIKKEI z 2012 roku:Może nie ta skala czasowa, ale tamto wybicie uświadomiło mi, jak zmienne są rynki. Mogą bujać w miejscu 4 lata, a później iść w jednym kierunku jak po sznurku i odstawiać wszystkie wskaźniki fundamentalne, makro i cykle. Czasem nie ma co kombinować, czasem najważniejsza jest zwykła analiza techniczna.

7 komentarzy:

 1. Polityka tworzy takie zawirowania na rynkach finansowych, że najczęściej żadna analiza techniczna nie pomaga. Można tylko liczyć na łut szczęścia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świat w ogóle nie patrzy na WIG20, ale na MSCI EM, niektórzy czasem spójrzą na MSCI Poland

  OdpowiedzUsuń
 3. Cze Dedi,
  Wskoczyłeś już w Baha?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Małym pakietem do portfela na hossę. Spekulacyjnie jeszcze nie.

   Usuń
  2. Na szczycie hossy kupisz sobie za ten pakiecik nowiuśkiego Jaguara! :D

   Usuń
  3. chyba paliwo do niego :D

   Usuń
 4. Wydaje mi się że mamy oznaki paniki na małych spółkach

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Ze względu na ataki spamerskie musiałem wprowadzić moderację, ale postaram się przeczytać go i odpisać jak najszybciej.

Pozdrawiam,
podtworca

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails