piątek, 3 czerwca 2016

Ostatni będą pierwszymi

Porównanie indeksów WIG20, MWIG40, SWIG80 i NCINDEX za ostatnie 5 lat:


i za ostatni miesiąc:


Śmieciuchy z NC nie uczestniczyły w ostatnich spadkach! Dla mnie to sygnał, że trzeba zaparkować tam trochę grosza. Niestety nie potrafię wytypować spółek... Pomożecie?

Zgodnie z zapowiedziami do portfela trafiło już PZU i Energa oraz trochę opcji i16 1900/2000/2100 i 2200. Liczę, że do września trochę odbijemy, albo odbijemy przynajmniej na tyle, żeby opcje i161900 urosły na tyle, żeby pokryć cenę pozostałych i wyjść bez straty.

Kolejne pytanie: co myślicie o obligacjach Getinoble? Te niezabezpieczone i wygasające w 2020 są wyceniane na ok. 770zł za nominalną 1000zł. Spółka jest zagrożona bankructwem w przypadku przewalutowania kredytów, z drugiej strony ma mnóstwo chętnych na nowe obligacje, za które skupuje taniej dotychczas wyemitowane. Na razie kupiłem pilotażowo, żeby zobaczyć jak to się je.

7 komentarzy:

 1. NewConnect - moje typy:
  a) Jak nie boisz się że mocno wzrosło: PGS (wkrótce przejdzie na duży parkiet).
  b) Może być niezły odjazd ale ryzykowna spółka: I3D
  c) Całkowicie zapomniana spółka ale ma potencjał do wzrostów: INTERNITY - chyba nikt nie widzi że oprócz tradycyjnej działalności spółka ma trochę gruntów do sprzedaży z których będzie dużo pieniędzy. No i zaczeła wypłacać dywidendę. Stopa około 5%. Tylko obrót minimalny.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z nc najwiekszy problem to obroty. Jest kilka ciekawych spolek tylko ciezko sensowny pakiet uzbierac. Btw. Na energe bym uwazal...

  OdpowiedzUsuń
 3. Czemu uważać na Energę? Po 9 zl wydaje się tania w skali roku.

  OdpowiedzUsuń
 4. NC: Auxilia, PGS, Makolab, S4E, Voicetel, Admiral Boats, WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi, Hydrapres i wiele innych. Parkiet bardzo niedoceniony i niezrozumiany, słabo zbadany, rządzą stereotypy.

  Tylko niewielkie pakiety i mega szeroka dywersa, bo zmienność będzie na 110% testować Twoją cierpliwość!

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli chodzi o Energę, to jest to dla mnie nr 1 wśród polskich spółek energetycznych i za godziwą wycenę uważam min. 17 zł. Niestety dochodzą czynniki polityczne, a Energa od wejścia na giełdę była uważana za matecznik Platformy + Kulczykowie, czyli ciemna strona mocy wg PiS. Myślę, że koledze piszącemu wcześniej chodziło o tego typu ryzyka.
  Zaś moim liderem z NC jest od ok. 3 lat spółka CCS, która stanowi ok. 5-7% mojego portfela ściśle dywidendowego. Ma stabilny core-business w branży komórkowej i próbuje swoich sił także w nieco innych segmentach rynku. Co roku wypłaca ładną dywidendę ok. 10%. Na tegoroczną dywidendę już się nie załapiesz, ale jeśli kurs spadnie na 80 gr, wówczas ja na pewno dokupię jakiś pakiet.

  OdpowiedzUsuń
 6. Z NC mam w portfelu: LUG - g..wno, ale trwa i zarabia, więc może kiedyś pójdzie w górę, oraz Galvo - kiedyś na niej ładnie zarobiłem, potem przejęli jakiegoś bankruta i wskaźniki spikowały, ale niedawno odebrałem pakiet, bo znowu wygląda fundamentalnie dobrze (a technicznie kreślą trójkąt, który wg zasad sztuki powinien wybić górą ;) .

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie rozumiem jednego, po co cały czas porównujesz NCINDEX skoro on jest źle skonstruowany i zawsze będzie spadał do zera, ma grzechy pierworodne które powodują że zawsze będzie rozwadniany i tracił najlepsze elementy. Porównawczo jest znacznie celniejszy NC30, dodatkowo idzie w nim znaleźć kilka ciekawych korelacji.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Ze względu na ataki spamerskie musiałem wprowadzić moderację, ale postaram się przeczytać go i odpisać jak najszybciej.

Pozdrawiam,
podtworca

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails