piątek, 27 lutego 2015

A więc wzrosty

A więc hossa. Z dniem dzisiejszym wszystkie krachy i korekty schodzą na plan dalszy.  Całe nasze środki publiczne i prywatne przestawiamy na akcje. Weszliśmy w okres hossy. Wysiłek całego narodu musi iść w jednym kierunku.  Wszyscy jesteśmy bykami. Musimy myśleć tylko o jednym: walka aż do zwycięstwa.

Przypominam, że wpis nie jest rekomendacją, każdy inwestuje według własnych kryteriów. To że dziś mam akcje nie oznacza, że jutro w przypadku zaistnienia niespodziewanych wypadków mogę pisać o spadkach i grać shorty. Ale tymczasem:

Piękna świeca miesięczna na koniec lutego generuje długoterminowy sygnał kupna w najprostszym "systemie" świata:


Z poprzednich wpisów wiecie, że minimalne zasięgi czasowe cykli dla SWIG80 zostały wypełnione. Sygnał długoterminowy padł - teraz można dumać, czy marzec nie przyniesie strząśnięcia/krachu, czy wzrosty na małych spółkach są tylko falą c w a-b-c fali korekcyjnej B bessy, zniesieniem połowy spadków od listopada 2013 i ruchem pod linię bessy:


Jestem przygotowany na wariant hossy oraz kontynuacji bessy. Dobre i okazyjnie kupione akcje odskoczyły do góry i nie powinny już mocno spaść, a te lepsze chętnie bym kupił w niskich cenach.

6 komentarzy:

 1. Przyznam szczerze, że nie było mnie na giełdzie jak było jazda 2005-2007. Narazie rosną i to mocno 'szmaty'. Spółki, które mają lub miały do tej pory małą płynność i łatwo dzięki temu pociągnąć kurs. Troche otrzeźwienia przyniesie korekta na daxie czy spekuła już nie będzie na to patrzeć? Ciekaw jestem jak twoim zdaniem rozegrają nasz wigowy grajdołek. Obawiam się, że chcą wyciągnąć teraz misie aby zacząć nagonke na zakup funduszy. Już teraz wielu 'ekspertów' mówi, że tylko misie! Wczoraj kobitka mi mówiła, że już się prawie spóźniłem na pociąg i aby wybierał wszystko i pakował się w fundusze. Pytanie czy to desperacja czy świadoma gra finansjery? Ciekaw jestem twojej opinii ;)

  Wierny czytelnik Jason

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na wykresie dziennym SWIG80 wiele przemawia za korektą, ale nie wszystko będzie już spadać - wiele spółek utworzyło dno w 2012/2013 i w 2014 pomimo spadków na SWIG80 (WIG250) nie pogłębiło ich. To + czasówki + cykl wig20:swig80 przemawia za podobieństwem do lat 2004-2005.

   Równie dobrze DAX czy SPX mogą się shiperbolizować i urosnąć jeszcze z 50% nim dojdzie do spadków. Wtedy gpw też urośnie, bo obniżki stóp + dodruk w UE + nowe fundusze unijne będą pompować akcje. No i rekordowo niski udział akcji w portfelach Polaków nie potwierdza byczych nastrojów garstki tych, którzy pozostali.

   A jeśli będzie fala C bessy na SWIG80 to trudno - zredukuje się pozycję, poczeka na lepsze ceny, pogra pochodnymi na spadki i kupi jeszcze więcej i taniej :)

   Usuń
 2. Osobiście myślę, że właśnie obserwujemy początek większego ruchu w górę na średniakach i małych spółkach. Nieprzypadkowe były niedawne wezwania na akcje najpierw Zelmera, Armatury Kraków, potem Mieszka, Bakallandu i Rovese. Wzywający wiedzieli, że lepsza okazja nieprędko się nadarzy. Dedek, a czy możesz wymienić konkretne spółki będące na twoim celowniku długoterminowo? Czy nadal będą to ci sami ulubieńcy, tzn. Colian, Graal, ATM Grupa itp.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już żadna z tych spółek nie leży na moim celowniku. ATG interesowało mnie w okolicach 1zł, COLIAN po 1.8x, Graal po 8.x, teraz są inne spółki, które rynek wycenia bardzo nisko i wystarczy lekka poprawa po stronie zysków, żeby zanotowały spektakularny wzrost. Niestety typów nie podaję publicznie, ale jak jesteś zainteresowany wymianą pomysłów/typów, to pisz na maila. Mam w obserwacji kilkanaście spółek z 10 już podebrałem.

   Usuń
 3. ja też w elki wchodzę i czekam do maja na rally.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kupno akcji pod sygnał na wykresie miesięcznym (czyli w skali minimum roku, najlepiej dwóch) to jednak nie to samo co granie elek przez najbliższe tygodnie :) Jak pokazuje wykres dzienny bardziej prawdopodobna jest teraz korekta wzrostów i po jej sile poznamy czy jesteśmy w hossie, czy była to tylko pułapka na byki w bessie (fala B).

   Usuń

Dziękuję za komentarz. Ze względu na ataki spamerskie musiałem wprowadzić moderację, ale postaram się przeczytać go i odpisać jak najszybciej.

Pozdrawiam,
podtworca

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails