wtorek, 9 października 2012

Nobel dla Donalda

Donald Tusk powinien dostać nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii. Pamiętacie jak dekadę temu przekonywał, że obniżanie i upraszczanie podatków pobudza gospodarkę? Albo, że nadęta biurokracja hamuje rozwój, a ludzie uciekają z krajów 'socjalnych' (tam gdzie się płaci wysokie podatki) do 'liberalnych' (tam gdzie jest praca).

Niestety te idee nie docierały do wychowanych w komunizmie Polaków, którzy pragnęli opieki państwowej i domiaru dla bogaczy. Dlatego Donald wymyślił makiaweliczny plan: udowodni Polakom bezpośrednimi działaniami, że ma rację. Nie ma sensu mowami przekonywać niedowiarków, że pracą ludzie się bogacą - niech odczują to na własnej skórze!

Jak pomyślał tak uczynił: zaczął podwyższać podatki, zatrudniać urzędników na ogromną skalę a służby mundurowe wykorzystywać do ściągania haraczu z autochtonów. Na efekty nie trzeba było długo czekać - jak podaje kolega z bloga wykresygiełdowe.bblog.pl wpływy z VAT i akcyz po podwyżce zaczęły spadać:Niestety społeczeństwo nie docenia edukacyjnych wysiłków premiera. Nadal w narodzie pokutuje metnalność homo sovieticus. Dlatego Donald postanowił sięgnąć po mocniejsze środki - ludzie muszą wylecieć na bruk, żeby zrozumieć, że w socjaliźmie bananowym nie da się żyć. Dopóki pracują nic nie rozumieją - nawet podwyżki podatków i policyjne fotoradary są w stanie jakoś przetrawić.

Premier postanowił zatem ukrócić śmieciowe umowy zlecenie i o dzieło z których żyją miliony Polaków. Jak donosi onet.pl będzie to jeden z filarów drugiego expose. Nareszcie! - chciałoby się powiedzieć i dodać - dlaczego tak późno? Ile lat dorabianie i prywatna inicjatywa musiała kłuć Polaków w oczy, żeby premier dostrzegł, że to nie fair wobec milionów usłużnie czekających co państwo da? Teraz się przekonają cwaniaczki dorabiające po domach co znaczy tradycyjna polska bida.

Myślę, że po takim 8-letnim eksperymencie wdrażania wszystkich absurdów socjalizmu Naród wreszcie zrozumie, że to droga donikąd. Jeśli jednak Naród będzie wyjątkowo oporny i nawet pomimo podkręcania bezrobocia pozostanie w wierze w wysokie podatki, biurokrację i państwowe etaty, zostanie tylko jedno rozwiązanie: zamknięcie granic Najjaśniejszej Rzeczpospolitej. Tak tak drodzy Czytelnicy: już władza wie co kombinują spekulanci. Wyjadą zarabiać na Zachód, albo przerejestrują firmy do innych krajów, gdzie można legalnie zarabiać na pracy. Jestem jednak przekonany, że i na takich kułaków Premier znajdzie sposób.

Przyznam, że targały mną różne refleksje na temat systemów ekonomiczno-społecznych, jednak Donald Tusk pokazał mi dobitnie, że droga do dobrobytu jest tylko jedna. W dodatku uczynił to w sposób błyskotliwy poprzez dowód nie wprost marnując potencjał wielkiego wyżowego pokolenia lat 80-tych. I za to właśnie należy mu się Nobel.

Można? Można!

11 komentarzy:

 1. Kategorii noblowskich jest kilka, a Ty nie sprecyzowałeś czy widzisz Premiera jako laurata w dziedzinie LITERATURY bo facet głowę do wymyślania bon-motów ma jak mało kto, CHEMII bo chemia w narodzie gigantyczna, POKOJOWEJ bo jakby nie patrzec to poza tymi, którzy sobie na to "zasłużyli" i "na pewno będą siedzieć" reszta może i inwigilowana ale WOLNA!

  Dlatego Dedku doprecyzuj:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dedku i Ty przeciw biednemu parapłemiełowi? On i partia miłości w pocie czoła bronią nas przez oszołomami, nacjonalistami, przed watahą żeby o 4 w nocy tajna policja nie wpadała do domu krytyków paraprezia.. by sądy były niezależne... a krytycy jedynej słusznej władzy nie dostawali wyroków za śpiewanie piosenek o Toli...by seryjny samobójca nie krążył jak szwadron śmierci jakby to jakiś totalitarny kraj był...

  On chce dobrze, żeby ciepła woda była, żeby było jak jest, żeby nic nie robić, a Ty mu kłody pod nogi.
  Państwo pod jego światłymi rządami nieustająco zdaje egzamin, kraj stał się wyspą koloru zielonego, a Ty i inny jak Njusaczu ;) czepiacie się zapachu zgnilizny i rozkładu

  Tygodnik obiektywny i rzetelny wczoraj pisze że on już nawet przez telefon nie rozmawia, nie wychodzi z kancelarii, zasłony zasłania, kontakty ogranicza...patrz jaką piękną rzeczywistość stworzył, jaki raj na ziemi, a Ty mu wypominasz ze jakieś podatki podniósł
  a za co biedna rodzina zastępcza otynkuje dom by móc przyjąć dzieci od wyrodnych rodziców co jeszcze je pozabijają?!
  a za co młodzi wykształceni z dużych miast znajdą zatrudnienie w urzędach?!
  za za co wybitnej klasy specjaliści na np lotniskach pracować będą pracowicie jak te Bąki..?
  Nie Dedku, nie będę więcej sukcesów płemieła i jego partii wymieniał - takim jak Ty i Njusacz ;> zdrowa tkanka społeczna odporna na jakiekolwiek argumenty, mówi NIE!
  To co wszyscy widzą to nie jest tak jak jest, to wina PiS-u i Kaczyńskiego, wszystko jest ich wina, nie płemieła tak mów telewizja i piszą w gazecie

  To oni powinni nagrodę dostać a nazywać się ona powinna debile są wśród nas
  albo
  kretyni roku!

  OdpowiedzUsuń
 3. @ Spinaker

  Jakbym nie znał Twoich poglądów, to bym się zaczął bać, że nagle Ci odbiło i pisuary zacząłeś popierać...
  Popis rządzi nami od niemal dekady, co jest najgorszym z możliwych rozwiązań, bo jak się już zbłaźnią do reszty ci paraprawicowcy, to rządy na ładnych parę lat będzie musiała objąć lewacka strona naszej parascenypolitycznej. A tam już czarzasty z palikotem czeka żeby wraz z pawlakiem dopaść do koryta. I nawet jak się zacznie palić i walić, ciągle będą mieli drukarki.
  Wszystko wskazuje na to, że czas się ZBROIĆ w metal :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przemo, nawet kłamać i oszukiwać trzeba umieć, mieć jakiś styl. Ja wiem że lemingowi/wyborcy peło niewiele potrzeba, a on jego procesy myślowe są bardzo potrzebne ale jeżeli jest się przy żłobie 5 lat, opanowało się wszystko prezia, parlament, samorządy, sądy, policje, obsadziło swoimi pociotkami każdy wolny etat i można zrobić wszystko to tłumaczenie że czegoś się nie da zrobić, coś nie wyszło przez opozycje w tym przypadku pis i Kaczyńskiego nawet nie jest żałosne.
  Przecież oni mają władze dzięki której mogą robić wszystko, w 2 lata osiągnęlibyśmy 10% wzrostu i trzymali go latami, za 10 lat bylibyśmy na technologicznym i gospodarczym poziomie Korei Płd, inwestycje, kasa, przedsiębiorcy, imigranci z całego świata walili by tutaj drzwiami i oknami, no ale jak ważniejsze są biznesy sawickiej, zdzicha, rycha to sie nie ma co dziwić że jest jak jest

  OdpowiedzUsuń
 5. Arturze, ja nie chce żeby rządził złotousty leszek miller i pięknie mnie kłamał. Wolę, żeby rządził korwin z niewyparzonym pyskiem i mówił mi prosto z mostu co i dlaczego trzeba zrobić.
  Jak widać robią to co robią, tak samo jak pis był przy władzy i robił to co robił, tak samo sld, aws, uw, psl itd. Nie ma znaczenia którzy rządzą, ta banda jest dla mnie jednym, różnią się na potrzeby kampanii. Opanowali ośrodki władzy i za ich pomocą kontrolują społeczeństwo indoktrynując je systematycznie. Konsekwencja jest taka, że musimy się rozpierdzielić o ścianę na pełnej prędkości. W tym czasie nie chcę mieć aktywów powiązanych ze złotówką, tak jak dziś nie chcę mieć aktywów powiązanych z papierem. Ale jak się już zderzymy z tą ścianą, to chętnie część aktywów przełożę z powrotem do Polski - oczywiście jeśli okoliczności będą mnie do tego skłaniać.
  Do czasu zderzenia ze ścianą będę natomiast starał się jak najwięcej aktywów uniezależniać od złotego, a jak najwięcej pasywów wiązać ze złotówką.
  Realizując taki scenariusz stajesz się spokojniejszy na duszy bo wiesz, że im gorzej, tym lepiej. A wpływ na to czy będzie gorzej, czy lepiej mamy zerowy. A że zderzenie ze ścianą jest nieuniknione, to nie nasza wina :)

  OdpowiedzUsuń
 6. A propos osiągnięć in spe:
  http://www.tvn24.pl/po-chce-podatku-od-deszczu-w-calym-kraju,281561,s.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam
  Stanisław Michalkiewicz
  jeszcze cieply wyklad,szczerze polecam

  http://www.youtube.com/watch?v=iuonKbDNtBw&feature=BFa&list=ULu7t11bAk6yk

  http://www.youtube.com/watch?v=u7t11bAk6yk&feature=BFa&list=ULiuonKbDNtBw

  OdpowiedzUsuń
 8. obiema rękoma sie pod tym podpisuje...i niestety mało nas by nastąpiły zmiany........

  OdpowiedzUsuń
 9. wisnia003 sugerujesz, że w narodzie jest za mało ludzi, którym obecny system nie pasuje?

  Jacek K

  OdpowiedzUsuń
 10. Dobry wykład Michalkiewicza. Również polecam.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Ze względu na ataki spamerskie musiałem wprowadzić moderację, ale postaram się przeczytać go i odpisać jak najszybciej.

Pozdrawiam,
podtworca

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails