środa, 15 kwietnia 2009

Nie chcę być Jankiem Muzykantem

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego Polska jest kulturalną pustynią? Dlaczego Mickiewicz, Słowacki, Chopin tworzyli za granicą? Czy wiecie, że pochodzący z Polski, nasi starsi bracia w wierze, założyli w Stanach legendarne Warner Bros, Max Factor czy Goldwyn Mayer?

Oficjalnie wszystek zło przynieśli zaborcy, hitlerowcy i komuniści. Komuna padła, tymczasem emigruje kolejne pokolenie. Kto tym razem jest winny - Unia, postkomuniści, Kaczyńscy?

Niestety my. Born to lose. Orły z podciętymi skrzydłami. Najbardziej żałosna myśl, jaką ostatnio usłyszałem brzmi: "jak cię nie stać na 850 zł ZUS, to daruj sobie taki biznes".

Widzę Janku, że ładnie grasz i to lubisz, doceniam twoje ambicje, cieszę się, że wiele od życia nie wymagasz, ale zobacz: zarabiasz z tego tylko 1500, zapłacisz 850 ZUS, 150 księgowej i zostaje ci 500 na życie, bądźże poważnym człowiekiem i porzuć skrzypeczki. Ciotka Halinka robotę załatwi na kasie w markecie, dostaniesz 1200, ale na rękę! Pograsz sobie po pracy, dla przyjemności jak wuj Roman na harmoszce. Co mówisz? Że możesz dorobić stówkę, sprzedając swoje grajki na płycie CD? A wiesz, że do tego trzeba kasę fiskalną i vat 15 przez 12?

We Francji można wyżyć z rysowania komiksów? W Irlandii do 17 tys. Euro nie płaciłbyś podatku a obowiązkowe ubezpieczenia miałbyś za 175 Euro rocznie? Janku, spójrz ilu u nas biednych ludzi, ktoś musi im wypłacić zasiłki i pobudować mieszkania socjalne. Pamiętaj, my Polacy to ofiary losu, bardzo ciężko przeżyliśmy II Wojnę i komunę, więc potrzeba nam prawdziwej pracy na taśmie, a nie jakiegoś pitu-pitu-brzdęku-brzdęku.

Widzę, że nadal się upierasz, żeby rzępolić po swojemu. Za granicę sprzedajesz utwory przez pej pala? A dziś w dzienniku mówili, że US prześwietli internet, lepiej sobie to daruj, tylko stówka miesięcznie a jakie ryzyko. Co też gadasz, myślisz, że za granicą lepiej, że ktoś tam na ciebie czeka? A zresztą, jak uważasz, będziesz tam conajwyżej za kelnera robił.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Ze względu na ataki spamerskie musiałem wprowadzić moderację, ale postaram się przeczytać go i odpisać jak najszybciej.

Pozdrawiam,
podtworca

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails