środa, 3 grudnia 2008

Planowanie

Zakładałem pisanie jednego posta na każdy dzień pracy, uzupełniając ewentualne luki w weekendy. Założenie pozostawiam dalej, najważniejsza przy każdym przedsięwzięciu jest konsekwencja i wytrwałość. Ale czasem muszę zrobić wyjątki - jak w tym tygodniu. Kończę już projekt trzeci tydzień i znowu zanosi się na zajęcie kolejnego.

Wziąłem na swoje barki za dużo pracy. Każdy kolejny projekt chcę robić w każdej dziedzinie lepszy - lepsze udźwiękowienie, lepszy scenariusz, lepsze dialogi, lepsza grafika, lepsze oprogramowanie, dłuższa zabawa użytkownika z programem. Początkowy rozmach był za duży, czas na projekt wydawał się obszerny, tymczasem wiele cennych dni zmarnowałem na nieistotne szczegóły.

Z jakości programu jestem zadowolony, z procesu wykonania nie. Zbyt chaotyczna, poboczne zajęcia ciągle rozpraszały uwagę. Przyjdzie czas na rzetelną analizę sposobu pracy i zmiany.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Ze względu na ataki spamerskie musiałem wprowadzić moderację, ale postaram się przeczytać go i odpisać jak najszybciej.

Pozdrawiam,
podtworca