piątek, 22 czerwca 2012

DJ EURO STOXX50 FUTURE


No easy money here but... Na oko mogliby zjechać pod 2000, żeby zakończyć bessę w świetle jupiterów i trwogi w TV. Zagrasz S na tym poziomie? Ja raczej podziękuję.

22 komentarze:

 1. idealnie idacy indeks o roku jesli chodzi o S. Peleton sie powieksza.

  OdpowiedzUsuń
 2. po dzisiejszym na pewno nie L Dedku.

  OdpowiedzUsuń
 3. L to ja bym tu nawet w hossie nie zagrał :) Ten wykres jest tylko przewodnikiem. Bliskość poprzednich dołków bessy oraz wychylenie na minus względem długich średnich daje mi sygnał: dołek bessy jest blisko. Więc rozglądam się za mocnymi fundamentalnie i przecenionymi małymi spółkami, bo tam jest szansa, że już nie będzie chętnych do wywalania. Mogą się osuwać nawet miesiącami na niskim obrocie, ale wodospad już został zrobiony w zeszłym roku i wiosną tego roku.

  Natomiast krótkoterminowo daję jakieś 70%, że zleci na dół, więc gram S eurusd i skalpuję w dół kontraktami.

  OdpowiedzUsuń
 4. Co myślicie o Lubawie ? Prawie, że denko powoli łapie ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Naganiać na nic nie mam zamiaru, ale kupiłem kilka małych spółek w ciągu ostatniego miesiąca i wszystkie są na plusie. Niektóre całkiem przyzwoitym, niektóre nawet zdążyły już mocno podrosnąć i skasować większość zysku :) Ale mam nadzieję, że dołka nie poprawią i trend zmieni się na dobre.. Lubawa wygląda bardzo smakowicie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przecież nikt tu nigdy nikogo nie posądzał o naganianie, a w każdym razie ja nie widziałem, ani nie czytałem;) Nabyłem kilka akcji, o których m.in. pisałeś, no może z wyjątkiem habety, ale ja omijam budowlankę z daleka niezależnie od jej wykresu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Patrzę na developerów, ale jakoś mnie do nich nie ciągnie choć przyznać muszę, że są tacy co wchodzą w Polnord i GTC i powiem szczerze, że nie wiem dlaczego. W każdym razie $ niewąski na to idzie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kupiłem po 0.72 PSW Capital, kiedyś naganiał tu na nią niejaki Kadafi przy 1.8. Podobno mają wypłacić dywidendę 0.15, nie piszę się na nią, ale wykres wygląda ładnie, może uda się po 1.2 sprzedać..

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja sobie kupiłem troszkę Lubawy. Co myślisz o Grajewie i Voxel z NC ?

  OdpowiedzUsuń
 10. Grajewo czasem obserwowałem, ale zawsze było coś nie tak, ponadto warto było w to wchodzić po 5zł, a nie teraz. Voxel.. kapitalizajca 127 mln :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Jakby wiedział to bym kupił po 5, ale nie wiedziałem:) Może wybiją w górę z konsoli ?

  OdpowiedzUsuń
 12. My tu gadu gadu a wychodzi, że trzeba się S zabezpieczyć;)

  OdpowiedzUsuń
 13. A co do Voxela to zobacz, czym się zajmują:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie kupuję marzeń (Voxel), conajwyżej pogrywam na takich spółkach w hossie, jak widzę przygotowanie do rakiety. W bessie wolę kupić mocno przecenioną dobrą, ugruntowaną na GPW spółkę i poczekać aż wróci do okolic wartości księgowej - a kto wie, może uda się potrzymać dłużej.. Z tego względu w Grajewo nie wchodzę, bo c/wk>1 .

  OdpowiedzUsuń
 15. Hardex ??? Kiedyś o nim wspominałeś. Podtrzymujesz zainteresowanie??? Będzie taniej, czy skupem będą pilnowali kursu ?

  OdpowiedzUsuń
 16. Hardexa nie mam od dawna, zaglądam czasem na forum tej spółki z sentymentu (pisywał tam bardzo dobry analityk fundamentalny). Nie wiem czym teraz spółka się zajmuje, ale bardzo nie podoba mi się co zrobili z nią główni akcjonariusze.

  Takie spółki wstawiam do przegródki ruletka - dobre są na techniczne odpały, jak np. PSW Capital, o którym napisałem wczoraj. Właśnie go sprzedałem po 0.78; być może dość szybko urośnie powyżej 1zł, ale niepewność jaka towarzyszy podobnym spółkom skłania mnie do stosowania na nich zasad z kontraktów terminowych. Sygnał, formacja, wolumen, szybki zysk i w nogi. A jak negują formację, to ciąć stratę póki mała.

  Nowością u mnie jest psychiczne odejście od tej taktyki w przypadku spółek, które wrzuciłem do mentalnej przegródki "fundamenty". Np. ostatni odpał na Coliania nie zrobił na mnie wrażenia - wręcz zasmucił, bo jeszcze bym chętnie dobrał po 1.7x .

  OdpowiedzUsuń
 17. BTW uwolniłem środki ze spółek spoza przegródki 'fundamenty', żeby móc w razie czego swobodnie grać na spadki.

  OdpowiedzUsuń
 18. Ja parę Spółek obserwuję i ciągle w miejscu stoją, ani spadają, ani rosną :( Nie chcą oddawać akcji niżej. Muszę poczekać na jakiś mocniejszy, paniką podyktowany, zjazd.

  OdpowiedzUsuń
 19. Szok, jednak L. Dedku masz ostatnio jakiś dodatkowy zmysł?

  OdpowiedzUsuń
 20. No nie wiem, jak się zaczynała poprzednia hossa to kupowałem 2-3 miesiące za wcześnie, jak się zaczynała bessa, to też grałem kwartał wcześniej na spadki. Dlatego zakładam, że tym razem będzie podobnie - moje akcje jeszcze schudną ;) Myślę, że jest szansa, że robimy jedynkę hossy a przed nami korekcyjna dwójka, która jak wiemy znosi 50-80% ruchu. Liczę, że podobnie jak już bywało u nas będzie już wyższy dołek, a na zachodzie mogą go pogłębić. W każdym razie - wajcha przestawiona na L i szukam teraz okazji do kupna, choć surowce nadal drogie.

  OdpowiedzUsuń
 21. sądząc po tym ile biorą najcięższych wagowo spółek z wig20 to spokojnie w dwa dni mogą pogłębić dołki. nawet człowiek nie zdąży S otworzyć, a już będzie pozamiatane. cóż pożyjemy i zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń
 22. Czy to ma być ten ostatni zjazd? ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Ze względu na ataki spamerskie musiałem wprowadzić moderację, ale postaram się przeczytać go i odpisać jak najszybciej.

Pozdrawiam,
podtworca

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails