środa, 4 stycznia 2012

Dwa wykresy

Zaglądam na wykres S&P500 i coś mi przypomina..

Ależ to nasz lider hossy 2009-2011 w okresie do listopada:


A tak potoczyło się później..


10 komentarzy:

 1. Wszyscy czekają - nikt nie zapesza...

  OdpowiedzUsuń
 2. http://www.parkiet.com/artykul/1160714.html

  OdpowiedzUsuń
 3. w komentach linki co polecaja na 2012 rok. Z walutami cisza :

  http://stojeipatrze.blogspot.com/2012/01/investment-outlook-2011-przypomnienie.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak u nas będzie panika podobna do węgierskiej, tj. ludzie zaczną wyciągać kasę z banków, żeby kupić waluty, to będzie sygnał, żeby kupić akcje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dedek na przelomie 2008/2009 kiedy po pierwszej fali dolec doszedl do 3 zl na ukrainie masowo kupowali waluty a u nas cicza. Po czym do marca dolar doszedl do 3,8x. zatem o 1/3 wiecej. Szalu kantorowego u nas nie bylo. Jezel itrabia na odkupowanie akcji w 2012 nawet po krachach to niestety nie bedzie to dobry okres long term a L shape sie wypelnia. Zgodnie z prognoza sprzed miechow.

  OdpowiedzUsuń
 6. chyba ,ze spekulacyjnie ale dla inwestora Long term jest to nieoplacalne , wiem,ze ceny staja sie atrakcyjne i kusza ale do zagrywek na krotki okres czasu.
  Cadyk zyjesz ? $$$

  OdpowiedzUsuń
 7. Marku, sytuacja przypomina mi teraz styczeń 2009, czyli ostatnia fala bessy, w trakcie której lepsze spółki nie pogłębią dołków. Natomiast jak pisałem tutaj:

  http://podtworca.blogspot.com/2011/12/plan-bazowy-do-2014-wig.html

  nie będzie hossy takiej na long term. Powinno być natomiast dłuższe odreagowanie 6-12 miesięcy, po którym nastąpi powrót do spadków i wykreślenie "ostatecznego" dołka ok. 2014 roku. Tyle, że ten ostateczny dołek będzie w Stanach. Nie wiem jak u nas, bo my mieliśmy szczyt bąbla spekulacyjnego 7 lat po USA.

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam Wszystkich!

  Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!
  Szczególne podziękowania dla Gospodarz,Marka i Przemo za pierwszorzędne analizy,merytoryczne komentarze,za wspaniałą atmosferę na blogu,za wiedzę,którą się dzielicie z takimi jak ja.
  @Marek
  żyje i mam się całkiem niezle.
  Trzymam się założenia zamieszczonego na poniższym wykresie,czas zweyfikuje czy było to słuszne.Na giełdzie nie gram,ogranicza mnie czas i dostateczna wiedza,interesuje mnie tylko usd/pln,bezpośrednio związany z moim biznesem.w przyszłości jak zmieni się long term na giełdach być może zainteresuję się tym tematem

  http://stooq.pl/q/a/?s=eurusd&i=w&u=6468560

  OdpowiedzUsuń
 9. z ciekawostek unicreditto

  http://stooq.pl/q/?s=crdi.it&c=10y&t=l&a=lg&b=0

  OdpowiedzUsuń
 10. Cadyk - shalom :-)
  Dziekuje ! Pozdrawiam i sukcesow rowniez w 2012. Jak cos to na email pisz mysle ,ze masz adresik w swojej skrzyneczce. Ktos musial Cie zapewniac z dolarem zebys nie wymiekl :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Ze względu na ataki spamerskie musiałem wprowadzić moderację, ale postaram się przeczytać go i odpisać jak najszybciej.

Pozdrawiam,
podtworca

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails