środa, 25 stycznia 2012

2 opory

NASDAQ100:


Apple:


Ostatnio niewiele piszę. Szukam ciekawych, kluczowych dla przyszłości wykresów. Lider hossy - indeks NASDAQ100 wraz z jego czołową spółką Apple, osiągnęli w dość typowy dla ostatnich szczytów poziom dzięki luce.

Rekomendacje poszły na 500$ (ok. 10% powyżej aktualnego kursu). A co tam mamy:


Przypomina to trochę KGHM z reko na 200zł, jak się skończyło pamiętamy.

16 komentarzy:

 1. Prawie, że składam broń.
  Mocno się zastanawiam, jak, po co i pod co kupować na L.
  Dzięki! Otucha, choć to nie miejsce.

  OdpowiedzUsuń
 2. p[rosze swiezy sentyment
  http://www.aaii.com/sentimentsurvey/sent_results
  wybijaja misie no niestety trzeba miec nerwy i czekac

  OdpowiedzUsuń
 3. trzymamy kciuki Dedek pewno kadafi zaraz sie zjawi :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kurde wcielo mi komentarz, co za @#$#@ google. Nie mam neta, wiec pisze z lapka+komorka, ogolnie nie jest zle, przezylem 3 razy juz takie jazdy w gore bez przystanku i zawsze wyszedlem na swoje.

  To jeszcze nie czas dzikiej hossy, gdy akcje rosna, bo rosna fundamenty spolek. Na razie korygowane sa ekstrema - jak spada, to dodruk, jak rosnie za mocno, to spada pod wlasnym ciezarem. Konsola.

  dedek - znowu google nie przeslalo komenta, ale tym razem wcisnalem wczesniej ctrl-c :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze jedno - popatrzcie na EURPLN - spada jak kamień. Target to 4.2, fibo61.8. Podobnie EURUSD - fibo23.6 na 1.317. Nie ma możliwości, żeby te poziomy nie zostały zdobyte - dopiero stamtąd pójdzie ruch. Pytanie jaki - czy tylko korekta, czy dalej bessa. Jakikolwiek by nie był, jedno jest pewne:

  - kto jest na S na akcje lub L na USD w aktualnych okolicach, zarobi
  - ludzie będą kupować dołki, bo są przekonani, że jest hossa

  Dlatego zamierzam się ewakuować na tej korekcie i oglądać z boku jak będą się zachowywać wsparcia, których teraz jest wiele.

  Wydaje mi się, że jednak wsparcia wytrzymają - na przykładzie EURUSD - ruch do 1.317 to będzie A, potem jakieś osłabienie (B) i korekta na rynkach (np. w lutym) a potem dalej w górę (C) i euforia na giełdach, która zakończy się gdzieś w maju i powrót do bessy. Taki plan bazowy, jak będzie pokaże życie :)

  dedek

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie się wydaje, że mogą ciągnąć dłużej lub utrzymać horyzont na wyższych poziomach z racji wyborów w USA w tym roku.

  OdpowiedzUsuń
 7. W takie dni jak dziś, to się wydaje, że już zawsze będzie rosło ;) Zobaczymy co dalej, miał być short squeeze i dziś jest. EURUSD już na fibonie, EURPLN jeszcze 4 grosze do dna, więc szansa na podbitkę FW20 na 2330 (może już jest, nie oglądam notowań). Ja euforie skracam, zawsze to działało, jeśli tym razem nie, to trudno, będę się długo wylizywał z ran.

  OdpowiedzUsuń
 8. @dedek
  Hardcore ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jako ciekawostkę i nawiązanie do mojego wczorajszego wpisu mogę dodać, że jak ostatnio na S&P 500 byliśmy na 1,38 fibo to dzisiaj będzie będziemy na 1,618 (liczba sesji, o której wspominałem). Na 1,38 przynajmniej korekta nastąpiła. Dzisiaj, jako że szala zaczyna się przechylać na stronę misia to korekta jak się rozpocznie może być znacznie większa.
  Ps. Na EUR/USD od pewnego czasu niedźwiadki coraz mocniej zaczynają się bronić. Już tak bardzo do góry nie chce iść jak jeszcze nie tak dawno temu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale przyznaję się bez bicia, że jeszcze w tej chwili mam longa na EUR/USD. Czekam z skami do 1,319

  OdpowiedzUsuń
 11. Uchu wzrosty conajmniej, jakby Fitch obniżył ratingi połowie Europy :) Jednak się boję to skracać, chyba nigdy nie spadnie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. @dedek
  Jak widzisz w średnim terminie usdpln?Dolara nie sprzedałem choćindex pln mówił sprzedaj:-(Siła pln jest niesamowita,patrząc na całe otoczenie wokół rynków to po korekcie dalsze umacnianie.Niech jeszcze RPP podnisie stopy to będzie jazda do piekła bram.

  OdpowiedzUsuń
 13. http://pokazywarka.pl/nl0hm9/#zdjecie2822620

  OdpowiedzUsuń
 14. na dziennym aż się prosi o korektę
  http://pokazywarka.pl/afd414/#zdjecie2822740

  OdpowiedzUsuń
 15. @cadyk
  zrobilem nowy wpis o dolarze, ale chyba niewiele z niego wynika poza krotkoterminowa korekta

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Ze względu na ataki spamerskie musiałem wprowadzić moderację, ale postaram się przeczytać go i odpisać jak najszybciej.

Pozdrawiam,
podtworca

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails