poniedziałek, 27 czerwca 2011

Wreszcie zmienność

Wreszcie zmienność i to od razu w Hitchcockowym stylu. Fut20 ląduje na 2715, by za chwilę wybić pod SMA200 na ok. 2750:


Z powodu natłoku spraw do załatwienia nie miałem dziś czasu na giełdę, ponadto nie chciałem ryzykować shortów pod SMA200. Choć gram pod bessę, ta średnia była zbyt ważna przez ostatnie 2 lata, żeby puściła bez obrony. Dodajmy do tego wyprzedanie na RSI (ok. 20) i przed niedźwiedziami nie lada wyzwanie, by pociągnąć spadki bez przystanków.

Świeca doji na koniec dnia sugeruje oddanie inicjatywy na najbliższe sesje bykom. Stawiam na dynamiczną korektę na 2800-2825 i powrót spadków.

8 komentarzy:

 1. Byczki specjalnie rysowały tą świeczkę, odpuszczając pierwszą połowę sesji. Obroty potwierdzają, że tak naprawdę tam nic się nie działo!

  OdpowiedzUsuń
 2. To prawda, ale po LOPie widać, że miś też chce zatankować wyżej. Na spadkach likwidował pozycje..

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj dedek
  Co sądzisz o spadku usd na dolne ograniczenie klina,które zamieściłem na wykresie?
  http://stooq.pl/q/a/?s=dx.f
  ca-dyk

  OdpowiedzUsuń
 4. @ca-dyk
  Żeby wkleić poprawny link, musisz wejść do wykresu poprzez Manager analiz. Ale myślę, że wiem o którym klinie mówisz. Jeśli dolar nie wybije teraz górą, wsparcie klina jest na ok. 74 (opór ok. 76.6).

  Jest jeszcze jedna koncepcja, że aktualne wzrosty na dolarze (które na razie przyjęły zwykłą korekcyjną strukturę A-B-C), to fala spadkowa nr 4 a po niej ostatnia spadkowa 5.

  Trzeba po prostu reagować. Ja jestem bez pozycji w tym momencie, kiedy EURUSD dojdzie do oporu, załaduje znowu dolara. Po pierwsze primo: nie tracić ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Może teraz się uda
  http://stooq.pl/q/a/?s=dx.f&i=m&u=6039169
  ca-dyk

  OdpowiedzUsuń
 6. I jeszcze dzienny.elliot raczej nie byłby zachwycony
  http://stooq.pl/q/a/?s=dx.f&i=d&u=6039169
  ca-dyk

  OdpowiedzUsuń
 7. @ca-dyk
  Bardzo fajne oznaczenia. Właśnie tego wariantu się boję, z dwa miesiące temu wstawił go SiP z raportu Nomury. Skubańce przewidzieli ta fale 4 nim się narysowała :) Ja gram na krótsze okresy, EURUSD gdzieś na 1.38 mi pasuje szybciej, niż od razu zjazd na dolarze, ale trzeba być uważnym i nie upierać się trwać przy zielonej kupie, gdyby zaczęła spadkową piątkę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kurczę zrobie z tego osobny wpis, bo dopiero widzę, że fibo23.6 zrobione i trend spadkowy na dolarze może być kontynuowany..

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Ze względu na ataki spamerskie musiałem wprowadzić moderację, ale postaram się przeczytać go i odpisać jak najszybciej.

Pozdrawiam,
podtworca

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails