poniedziałek, 17 października 2011

Najlepsza inwestycja 2012

Polecam ciekawy wywiad z niemieckim profesorem ekonomii Stefanem Homburgiem. Jest tam m.in. o inflacji, która nadejdzie gwałtownie, kiedy bankierzy wymienią obligacje upadających państw na trwałe aktywa:

http://biznes.onet.pl/bedzie-zle,18493,4877465,3219970,199,1,news-detal


Jest jeszcze trochę czasu, np. przerzucili dopiero na barki podatników ok. 50% obligacji greckich. W kolejce jest jeszcze dużo więcej włoskich, hiszpańskich, portugalskich, dlatego będziemy dalej oglądać szczyty przywódców europejskich i nowe programy "pomocowe".


Mi się najbardziej spodobała ostatnia wypowiedź profesora, z którą w 100% się zgadzam:

Nadzieję mogą mieć ci, którzy nie posiadają nic, im bowiem nie można niczego zabrać. A także szanowane osoby z sektora finansowego, które jeszcze przez rok czy dwa będą zarabiać pieniądze z pomocą podatników, by potem własnym samolotem odlecieć na własną wyspę i przyglądać się z daleka, jak radzą sobie pozostali. I wreszcie nadzieję może mieć ten, kto prowadzi buddyjski styl życia i wyrzekł się całkowicie dóbr materialnych. Czarno widzę natomiast sytuację wszystkich innych.

(pogrubienie moje). 

Przebudzenie to najlepsze co możemy zdobyć na Ziemi, Królestwo Niebieskie tu i teraz :)

A ze spraw drugorzędnych - poczekajmy, aż banksterka zrobi drugie strząśnięcie z akcji (w końcu trzeba przejąć trwałe aktywa - akcje, ziemię, nieruchomości).

Staram się przekonać rodzinę do kupna akcji dużych, płynnych spółek z WIG20 (gdy WIG20 spadnie poniżej 2000). Starsi ludzie, którzy oszczędzali przez wiele lat mają pokaźne oszczędności, które wkrótce (pół roku?, rok?, dwa?) zostaną użyte do przejęcia aktywów przez finansjerę.

11 komentarzy:

 1. hahaha czyli idą dobre czasy ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale w jaki sposób inflacja miałaby pomóc banksterom w przejmowaniu majątku? Deflacja owszem, ale inflacja??

  OdpowiedzUsuń
 3. witam, polecam wykłady Dana Wintera na youtube
  ARMITHRONE

  OdpowiedzUsuń
 4. Przejmą przed zawaleniem, które nastąpi jak już będą siedzieć na swoich wysepkach z portfelami pełnymi akcji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej dedek
  Jeśli to nie tajemnica to powiedz mi w jakim biurze masz otwarty rachunek maklerski.Pozdrawiam cadyk

  OdpowiedzUsuń
 6. Ta pogrubiona część od Ciebie dubluje się z pierwszym częścią o tych którzy nic nie mają, a to dlaczego to raczej zbędna rzecz :)

  Ja się nie zgadzam z tą wypowiedzią, nie zrobi to niczego na każdym kto nie jest uzależniony od dóbr i pieniędzy (nie tylko dlatego, że ich nie ma), weź choćby pod uwagę gospodarstwa samowystarczalne :) - nikły to odsetek, czy promil, ale jednak :)

  Swoją drogą, czy będzie źle, nie ma się co oszukiwać, wszystko znajdzie swoje miejsce i czas :) Więc i na źle przyjdzie pora, a to kiedy, jak będzie wyglądać, co będzie tego przyczyną, to już wróżenie :) Ja bym się tym specjalnie nie przejmował.

  Konkluzja, jeśli grasz swoimi oszczędnościami, lepiej miej możliwość wycofania się z tego w każdej chwili, bo możesz nie mieć się z czego wycofywać. Krach wieczorem, a rano na otwarcie Stop Lossy nie pomogą :)

  OdpowiedzUsuń
 7. No nie do końca się dubluje, bo wg buddyjskiej nauki można mieć dużo, chodzi o to, by nie przywiązywać się do tego :)

  Oczywiście, że przyjdzie czas na wszystko, natomiast warto mieć scenariusze na te bardziej prawdopodobne wydarzenia. Jednym z takich jest dołek bessy, który wychodzi wkrótce z cykli i który będzie ostatnią szansą na zachowanie siły nabywczej oszczędności, które zostaną pożarte przez inflację.

  PLN ma już 16 lat, statystycznie waluta papierowa przekręca się w Polsce co 2 dekady, przygotujmy się na to.

  OdpowiedzUsuń
 8. IMHO 2000 pkt na WIG20 to dla nich za wysoko. Za niska premia za ryzyko. Musieliby poczekać na poziomy bardziej prechterowe :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Możesz dedek przedstawić listę akcji, w które zamierzasz inwestować (bezpośrednio i pośrednio), gdy ów WIG20 spadnie poniżej 2000?

  Domyślam się, że będą to spółki dywidendowe?

  OdpowiedzUsuń
 10. Na razie jakoś specjalnie nie szukałem. Pewnie tu będe się rozglądał:

  http://stooq.pl/q/i/?s=wigdiv

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Ze względu na ataki spamerskie musiałem wprowadzić moderację, ale postaram się przeczytać go i odpisać jak najszybciej.

Pozdrawiam,
podtworca

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails