piątek, 5 lutego 2010

Dziennik transakcji 1w02.2010, portfel

Miniony tydzień przyniósł wreszcie wyczekiwane wyjście z konsolidacji. W chwili kiedy piszę posta ropa wybiła dołem z trendu rosnącego, USDPLN porusza się zgodnie z wczoraj nakreślonym sygnałem.

Od połowy stycznia WIG20 wykonał korektę wzrostów A-B-C. Wielu z nas zastanawia się czy ostatnie dynamiczne spadki będą kontynuowane, czy wrócimy jeszcze do wzrostów. Sygnałem odwrócenia trendu byłaby spadkowa 5-tka (tj. jeśli w przyszłym tygodniu indeksy wrócą do wzrostów, powinny zostać zgaszone kolejną falą spadków).

Skala i prędkość spadków zaskoczyły tradycyjnie większość graczy, choć nie było to nic nadzwyczajnego na tle poprzednich lat. Marazm konsolidacji skutecznie usypiał przez ostatnie pół roku.

W ciągu tygodnia szorciłem PKO i PKN. Wreszcie PKO pękł i na obu kontraktach zarobiłem łącznie 472zł. Zamknąłem też Totmesa po 1.48 (zysk netto po obu transakcjach 98.03zł) i certyfikaty na wzrosty ropy (zysk 20.94zł).

Wynik na kontraktach byłby trochę lepszy, gdyby nie spłoszyły mnie wystrzały po danych o bezrobotnych. Dane nie miały oczywiście znaczenia, bo i tak są ściemą, wiadomo jednak że wykorzystuje się je do czyszczenia stopów i mnie skutecznie wyczyściły. Jak na moją tendencję do natychmiastowego ścinania zysku i tak wyszło całkiem nieźle. Pewnie gdyby wcześniej wystąpiła jakaś mocniejsza korekta spadków, wyleciałbym dużo szybciej.

Na razie zasięg wybicia z trójkąta na PKO osiągnięty z lekką nawiązką:

Żółte wsparcie również już poza grą. Co dalej? Może zielone, może czerwone wsparcie. Przydałby się jakiś mały wzrost do wyznaczenia krótkoterminowego kanału spadkowego :)

Na PKN trend lutowy złamany i do pomarańczowego wsparcia będę łapał krótkie. Nie wykluczam spadków do wsparcia kanału bessy:


W portfelu nadal kisi się 100 akcji PGE kupionych po 24.41 z prowizją. Nie zwracam na nie uwagi, nawet jakby spadł na fali paniki do np. 17 zł to chętnie dokupię. Spółka mocna, powinna wypłacić dywidendę, w skali roku liczę, że pobije lokaty jak poprzednio TPSA.

6 certyfikatów na spadki ropy RCSCRAOPEN po średnio 309.74 .

200 certów na pszenicę RCWHTAOPEN po średnio 12.40 . RSI wygenerował sygnał kupna, ale ważniejszy jest wzrost obrótów i LOP:


Wskaźnik OBV sygnalizuje możliwość odwrócenia trendu (podwójne dno?) i przy rosnącym dolarze pszenica może dać podwójnego kopa.

4 komentarze:

 1. czesc dedek
  jak zwykle solidny wpis.dzieki
  pojde po bandzie i zapytam wprost o jutrzenke i vistule...co o tych papierach myslisz? dzisiaj wzialem 200szt ambry za 6.03, obserwowalem ja ciagle i liczyelm na jakas lepsza cene i dzisiaj wpadlo, nie chce jej na dlugi termin, moze pod jakies odbicie/wyniki czy cos w ten deseń
  pozdro
  quzyn

  OdpowiedzUsuń
 2. czesc quzyn

  Ambra:
  http://stooq.pl/q/a/?s=amb&i=d&u=285755
  niezbyt ladnie to wyglada, wyszla dolem z trendu wzrostowego, wsparcie na 23.6% zniesienia bessy (ok. 5.58)

  Vistula:
  http://stooq.pl/q/a/?s=vst&i=d&u=285755
  buja sie na 38.2% zniesienia minihossy i pod linia trendu spadkowego; jesli przebije linie bessy, powinna ladnie wystrzelic, w przeciwnym wypadku bedzie sie osuwac na kolejne zniesienia;

  Jtz:
  http://stooq.pl/q/a/?s=jtz&i=d&u=285755
  ciezko powiedziec, chyba utrzymala sie w trojkacie, czyli szanse na test 4.50 . jesli wyszla dolem, wsparcie na 3.50.

  OdpowiedzUsuń
 3. quzyn: tez mysle nad ambra bo wyniki po szampanach powinny byc tradycyjnie niezle ale raport zdaje sie 22go wiec jeszcze sporo moze sie wydarzyc ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. wiecie, jak trend jest spadkowy, to wyniki nic nie pomoga; rok temu ambra miala super wyniki i z tej okazji zjechala o jakies 30%, bo trigon sypal :) ale wtedy byly ceny, leciala z 2zl na 1.13 a ja usrednialem w dol :D nazbieralem 2 tys. sztuk po srednio 1.55 i zadowolony sprzedawalem po 1.8 z 'super' zyskiem

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Ze względu na ataki spamerskie musiałem wprowadzić moderację, ale postaram się przeczytać go i odpisać jak najszybciej.

Pozdrawiam,
podtworca

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails