czwartek, 14 stycznia 2010

Przed wybiciem

Konsola trwa, PKO niedługo będzie się chyba wyłącznie poruszać między 38.80 a 39 :) . Póki nie ma wybicia spekuluję na różnych walorach. Aktualnie siedzę na Sygnity, które prawdopodobnie wspina się do wieloletniej linii trendu spadkowego (biegnie już ok. 15.60). Tak długo na SGN nie usiedzę, aktualnie trwa walka na fibo i chciałbym się ewakuować na kolejnym stopniu przy ok. 14.30 .

Jak pisałem sprzedałem ICI przed oporem, wynikającym z nawrotki. To ciekawa historia, bo na drugi dzień opór został dynamicznie przebity, by po ponad 10% wzroście spaść do ceny otwarcia a dziś już walor spada. Czy zatem warto żałować wyjścia na bezpiecznym poziomie, jeśli można było ugrać 2 razy więcej? Uważam, że nie - minimalizacja ryzyka to podstawa mojej strategii, równie dobrze spadki mogły się rozpocząć bezpośrednio pod oporem. Oczywiście na tak mało płynnym walorze AT jest bardzo niepewna, nawet dzisiejsze spadki mogą zakończyć się spektakularnymi wzrostami. Taki urok NC, papier dalej obserwuję i szukam czegoś czytelnego na wykresie.

Zredukowałem dziś certy na spadki ropy, mamy lokalny dołek na ropie, ale spodziewam się jeszcze podjazdu w okolice 82$, a może i dalej. Korekty wzrostowe będę wykorzystywał do dobierania certyfikatów. Wczoraj dokupiłem też 30 RCWHTAOPEN po 12.14 (pszenica), powiększając pozycję do 100 certyfikatów. Gdyby ich cena spadła do ok. 11 zł, załadowałbym chętnie kolejne 200 sztuk.

PGE nie dobrałem, wczoraj wysiadło XTB i moje zlecenia zostały odrzucone, a że lada wykres moment dobrnie do kanału spadkowego (od 17-12-09), zobaczę czy go przebije i wtedy podejmę decyzję.

Wszyscy zastanawiamy się, w którą stronę pójdzie wybicie. WIG20USD otworzył się dziś nad linią bessy na liniowym i opada w jej kierunku. W tym wypadku przechodzę na wykres logarytmiczny, na którym linia bessy przebiega w okolicy 1000 (aktualnie jego wartość wynosi ok. 890). Gdyby wyjście górą zostało potwierdzone, USDPLN powinien pogłębić dołek do wyczekiwanego przez niektórych 2.65 a WIG20 polecieć na 50% zniesienia bessy przy ok. 2600pkt.

WIG20 na oporze klina, miejsce do korekty jest, choć jeszcze bliżej linia średnioterminowego kanału wzrostowego:Na razie sygnałów jednoznacznych brak, więc siedzę z boku i czekam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Ze względu na ataki spamerskie musiałem wprowadzić moderację, ale postaram się przeczytać go i odpisać jak najszybciej.

Pozdrawiam,
podtworca

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails