czwartek, 19 listopada 2020

BTC is the BOSS

 Bitcoin zmierza ku historycznym szczytom:Na wykresie zaznaczyłem daty szczytów oraz daty zbliżenia się do all time high.

Nanieśmy te daty na WIG:


W 2013 i w 2017 roku WIG rósł 10-12 miesięcy po sygnale.

Nieco gorzej sprawował się SWIG80:


W 2013 fajny wzrost, ale w 2017 rósł tylko 3 miesiące i zaczął bessę. Pamiętam tamtą bessę na szerokim rynku wbrew WIG20 i światowym indeksom. Rok 2017 pokazał, że nie ma nic pewnego na giełdzie. Cykl 40-miesięczny, na którym opierałem analizy, całkowicie się rozsynchronizował. Potem wydawało się, że od grudnia 2018 zaczęła się hossa, ale krach marcowy sprowadził indeks na nowe dołki. Niezależnie od kiedy powinniśmy liczyć cykl wzrostowy na SWIG80, dopóki BTCUSD będzie rósł, mamy sygnał Risk On i utrzymuję wysoką pozycję w akcjach.

4 komentarze:

 1. na chłopski rozum po takim wybiciu powinniśmy mieć małą korektę lub trochę boczniaka.
  ale czy chłopski rozum tu wystarczy?
  pirx

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko możliwe, łącznie z tym, że wybicie szczytu jest fałszywką. Dlatego gram long term i po prostu przeczekuję kolejne korekty.

   Usuń
 2. Dedek, co sądzisz o PKP? Patrząc na wykres wydaje się mieć potencjał. Oraz pytanko jaki masz target na Wieltonie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pkp mam, ale słabizna. Wielton fajnie kupiony. Na obu spółkach trzymam pozycję dopóki trwa hossa. Gdyby coś za mocno i za szybko urosło, będę redukował, ale na razie te spółki są niedowartościowane.

   Usuń

Dziękuję za komentarz. Ze względu na ataki spamerskie musiałem wprowadzić moderację, ale postaram się przeczytać go i odpisać jak najszybciej.

Pozdrawiam,
podtworca

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails