środa, 24 kwietnia 2013

Ktoś się skusi?


Div yield dla WIG20 dochodzi do 5.4% . W tym samym czasie obligacje 10-letnie RP mają rentowność ok. 3.4%.. Do portfela fundamentalnego l trafiły: PKO po 32.26 (div yield 5.58%), TPSA (7.5%), w kolejce czeka PGE (jeśli dojdzie do ~14.7 z dy 5.85%) i Tauron (jeśli osiągnie ~3.40 z dy 4.41%).

Z większymi zakupami nie ma się jednak co spieszyć, bo miedź straszy...

6 komentarzy:

 1. Piszesz tak: "w kolejce czeka PGE (jeśli dojdzie do ~14.7 z dy 5.85%) i Tauron (jeśli osiągnie ~3.40 z dy 4.41%)".

  Jednak w jaki sposób ustalasz tę "optymalną" stopę dywidendy dla spółek?

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te poziomy wyznaczyłem z AT (zasięg wybicia dołem) i wyliczyłem dy na podst. zapowiadanej dywidendy (0.86 dla PGE i 0.15 dla TPE - Tauron może wypłaci więcej, bo to jest tylko propozycja zarządu).

   Dziś kupiłem trochę PGE i TPE z konta 'fundamentalnego', na którym robię kilka transakcji w roku. Leżą tam razem z PKO i TPSA, wszystkie zapłacą wyższe dywidendy niż lokaty, więc mogą poleżeć i rok.

   Usuń
 2. Osobiście uważam, że raczej PGE wypłaci wyższą dywidendę niż zapowiedziana, liczę na ponad 1 zł. A co sądzisz o PZU, który też płaci dość wysokie dywidendy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PZU wygląda byczo, ale dla mnie to nie jest okazja (c/wk 2.55) i boję się inwestować w tak wysoko wyceniane spółki. Okazją była poniżej 300zł, niestety sprzedałem ją jak tylko trochę podrosła.

   Usuń
 3. Przy ssaniu jakie ma Vincent myślę, że dywidenda z PGE będzie wyższa.. zdecydowanie. Postawiłem na to trochę pieniędzy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja kupiłem akurat tyle, że na rękę są mi i spadki i wzrosty - jeśli spadnie na zakładane 14.x, to dokupię i skasuję sutą dywidendę, a jeśli urośnie to sprzedam z zyskiem i poszukam innej okazji.

   Usuń

Dziękuję za komentarz. Ze względu na ataki spamerskie musiałem wprowadzić moderację, ale postaram się przeczytać go i odpisać jak najszybciej.

Pozdrawiam,
podtworca

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails