piątek, 19 kwietnia 2013

Kolejne wsparcie osiągnięte - czas wejść do gry..

Zarówno WIG jak i FWIG20 osiągnęły dziś poziomy, na których zaplanowałem otwarcie pozycji długiej. Na WIG20 zabrakło kilka punktów (pewnie padną w przyszłym tygodniu ;)Na tym poziomie mamy zgrupowanie dość silnych technicznych wskaźników: zniesienie fibo38.2 od dołka, wsparcie luki z września, średnia 233-dniowa (na każdy poziom znajdzie się jakaś średnia, ale 233 to liczba Fibonacciego i widać na wykresie, że ceny lubią zatańczyć gdy do niej docierają) oraz górne ograniczenie kanału konsolidacji 2011-2012.

Na FW20 naruszyliśmy dziś fibo61.8 :


Wykres trochę zaśmiecony różnymi badaniami, których nie chciałem usuwać, ale widać 2 inne ciekawe formacje: wsparcie linii poprowadzonej po dołkach z lutego 2009 i maja 2012 oraz czas i zakres spadków - prawie taki sam jak w okresie luty-maj 2012.

Na koniec rzut oka na wykres miesięczny FW20:


4 czarne świece miesięczne pod rząd zdarzają się tylko w bessie. Uważana za wyznacznik trendu średnia 15-miesięczna została przebita od góry. Jeśli kwiecień nie zamknie się na poziomie 2330 lub wyżej, będzie to bardzo niekorzystny sygnał dla posiadaczy akcji.

Zgodnie z planem otworzyłem pozycję opcyjno-kontraktową z cichą nadzieją, że futures zahaczą o co najmniej 2340pkt. Nie jest łatwo grać L-ki, bo pomimo prawie 4 miesięcy spadków na giełdzie, udział byków w badaniu INI ostatnio wzrósł i jest nieustannie wyższy niż niedźwiedzi. Poskalpowałem ostatnio nawet na S-kach i udało mi się nie stracić :) Myślę, że jeśli formuje się dołek, to może jeszcze pobujać góra-dół, żeby powycinać drobnicę, dlatego chyba lepiej w przyszłym tygodniu nie odpalać notowań.

6 komentarzy:

 1. Zastanawiam się, czy to już czas na kupowanie Agory. Miałem też nadzieję, że na fali obecnych spadków potanieje ATG do ok. 1,20 zł, ale widocznie inwestorzy trzymają te akcje pod dywidendę. A Tauron spadł jednak poniżej 4 PLN.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ATG wypłaci dywidendę? Mieli stratę za zeszły rok. Ustawiłem K PKO po 32.7 - może wpadnie, wypłacą dywidendę 1.8, co dałoby 5.5%. Pod dywidendy kupię w przypadku dalszych spadków: Tauron po 3.40, PGE po 14.7 .

   Usuń
  2. PKO spada jak kamień , udalo sie kupic nawet taniej

   Usuń
  3. Tamto zlecenie wygasło wcześniej, dziś kupiłem PKO po 32.26 . Na razie skromnie, bo miedź (hg.f) i energetyka nie dotarły jeszcze do wsparć z wybitych dołem figur.

   Usuń
 2. Pierwszy solidny dołek zacznie się formować przy 2000pkt a siła i wielkość odbicia od niego powie nam czy to bedzie ten dołek czy spadki się przedłużą do 2014, nawet do poziomu 1400-1800pkt choć na dzien dzisiejszy bardziej przemawia do mie ta drugą opcja.

  OdpowiedzUsuń
 3. Do autora: osiągnąć, osiągnęły, ale w PIĄTEK. Radzę piątkowych wyników indeksu nie brać na poważnie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Ze względu na ataki spamerskie musiałem wprowadzić moderację, ale postaram się przeczytać go i odpisać jak najszybciej.

Pozdrawiam,
podtworca

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails