środa, 13 lutego 2013

WIG20 na wsparciu


Przez ponad rok WIG20 konsolidował się w obszarze 2000-2450 punktów. Zejścia na poziom 2000-2100 kończyły się dynamicznymi wzrostami, a pas 2400-2450 pkt stanowił opór nie do przejścia. W grudniu 2012 roku opór udało się wreszcie pokonać, ale nie na długo, bo po nowym roku kurs wrócił w rejon 2450 pkt, który teraz stanowi wsparcie.

Na razie nie widać siły byków, co gorsza (dla posiadaczy akcji) wzrosty na rynkach zagranicznych pomagają tylko podtrzymać indeks, a byle spadek powoduje od razu mocniejszą przecenę na GPW. Nie widać także oznak paniki byka, ani chęci miśka do kasowania zysków. Technicznie jednak wykres wygląda wciąż byczo, niestety marna to pociecha dla posiadaczy longów na kontrakty terminowe, bo wsparcie na WIG20 rozciąga się do ok. 2393 :Wsparcie leży ok. 70 punktów poniżej aktualnych wartości i zbiega się ze zniesieniem fibo38.2 całej fali wzrostowej od maja oraz linią kanału wzrostowego, dlatego rozważam skalpowanie S-kami (jako hedge na opcje C), gdybyśmy wrócili do dynamicznych spadków.

6 komentarzy:

 1. lepiej nie skalpuj, chyba ze na male i krotkie w czasie pozycje tak tylko pisze

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za ostrzeżenie :) W sumie wytrzymałem już tak długo siedząc i nic nie robiąc z akcjami, że jeszcze te 1-6 miesięcy do jakichś mocniejszych ruchów w górę poczekam.

   Usuń
 2. Czy zamierza Pan dobierać ATG? I co Pan sądzi o BRS na tę chwilę? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cze, na blogu sobie nie "panujmy". ATG nie dobieram, bo wahania kursu przyprawiłyby mnie o zawał. Trzymam to pod hossę i jeśli kiedyś podejdzie pod 1.7x pewnie wywalę. Może jeśli otoczenie rynkowe będzie sprzyjało potrzymam dłużej. Na razie nie dobieram akcji.

   BRS nie tykam, na Karkosikach nie potrafię grać.

   Usuń
 3. Jak tam FPGEH13 dedek? Zamknąłeś pozycję czy jeszcze trzymasz do rozliczenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymam, liczę się ze zjazdem na 16PLN, choć nie powiem, żebym czuł się komfortowo po tym co spotkało Tepsę. Wykres PGE skorygowany o dywidendy pokazuje silne wsparcie na 16, a FPGE pokazuje, ze juz jest wsparcie, wiec na razie nie zamykam pozycji. TP ustawiony na 17.83 .

   Usuń

Dziękuję za komentarz. Ze względu na ataki spamerskie musiałem wprowadzić moderację, ale postaram się przeczytać go i odpisać jak najszybciej.

Pozdrawiam,
podtworca

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails