środa, 20 lutego 2013

Przyczyna spadków

PGE / TPSADM BZ WBK - Biznes
19 Lut 2013, 11:00


PGE i Orange Polska podpisały umowę o współpracy w zakresie wzajemnego oferowania produktów i usług w swoich sieciach sprzedaży.
9 komentarzy:

 1. Ale dlaczego to spowodowało spadki PGE ?
  W mojej opinii dla PGE to jest wiadomość dobra - zwiększa się przecież sieć sprzedaży.
  Nie rozumiem.
  (???)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę nie brać tego wpisu do końca poważnie ;) Chciałem sprawdzić historyczne rekomendacje dla Tepsy i natrafiłem na takie info. Ponieważ każdy spadek na giełdzie musi mieć swoją przyczynę, wybrałem akurat tę na potwierdzenie załamki na TPS i PGE :)

   Usuń
  2. Dedek, a Ty chyba brałeś PGE w okolicach 17 zł.
   Wywaliło Cię dzisiaj na stopie czy trzymasz dalej ?

   Usuń
  3. Pisałem już pod poprzednimi wpisami - miałem pozycję na FPGE, część zamknąłem na 17.50 (fibo23.6, liczyłem że dojdą do 17.85, ale słabość była za duża i brak mocnego odbicia, więc wywaliłem), a dziś rano widząc że kontrakty są wyceniane niżej niż TKO wyrzuciłem resztę kontraktów przed otwarciem giełdy.

   Na wykresie PGE uwzględniającym dywidendy silne wsparcie biegnie na 16zł, natomiast FPGE wygląda bardzo źle. Nie chcę straszyć, bo poziomy to nawet 13.7x i wyglądają na tyle abstrakcyjnie, że potem ktoś może mieć pretensje, że sprzedał w dołku pod wpływem tego co piszę, a kurs odbił od 16zł. Na razie papiera nie tykam, jeśli spadnie poniżej 14zł, kupię, jeśli odbije od 16 raczej odprowadzę wzrokiem.

   Swoje wejścia w TPS, PGE, PZU, PGN, PKO, PKN czy TPE zawsze uzasadniam - to są szybkie techniczne zagrania obliczone na korektę silnego ruchu lub chronione wysoką dywidendą. Korzystam z faktu, że są to płynne papiery i można grać na nich kontraktami.

   Zupełnie inna bajka to spółki typu Agora, Colian, swig80, wig-plus - tam kupuję od pół roku w horyzoncie conajmniej rocznym (chyba, że szybciej osiągną wysokie poziomy). Na każdą spółkę piszę odrębny plan, czasami to po prostu czekanie na hossę i symptomy jej końca - wtedy nie trzeba w ogóle zakładać TP , tylko siedzieć i czekać na sygnały końca trendu.

   Usuń
  4. Ech Dedek, Ty to fachura jesteś ;-)

   Usuń
  5. Dedek, jakbyś się nie upierał na GPW tylko kupił też spółki z USA czy Niemiec to już byś miał duże zyski. Nie myślałeś o tym?

   Usuń
  6. Myślałem, przyjdzie na to czas ;) Na razie łatwiej mi przeczytać na stockwatch analizę spółki z GPW, niż szukać czegoś po angielsku, a niemieckiego nie znam.

   Usuń
  7. Hmm, a tak na poważnie chodzi m.in. o to, co tu napisano: http://kbcmakler.pl/blog/2013/02/20/pge-odpis-z-tytulu-zdarzen-jednorazowych-w-iv-kwartale/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=pge-odpis-z-tytulu-zdarzen-jednorazowych-w-iv-kwartale

   Poza tym:

   PGE - słowa ministra, że rząd nie będzie finansował budowy elektrowni atomowej, więc chyba PGE będzie musiała to zrobić swoimi siłami??

   A TPSA padła oprócz obniżenia prognoz i dywidendy, przede wszystkim przez zarżniecie branży przez regulacje UE - jak ładnie to wskazał SiP :)

   Usuń
  8. Może tak, a może nie. Na dłuższy termin liczą się przepływy - jak dotychczasowe zyski się utrzymają, zobaczymy wkrótce korekty na obu spółkach. Na krótki termin tylko AT, spółka która generuje w stałym tempie stabilne przychody nie będzie długo wyceniana 60% niżej niż pare miesięcy wcześniej.

   Usuń

Dziękuję za komentarz. Ze względu na ataki spamerskie musiałem wprowadzić moderację, ale postaram się przeczytać go i odpisać jak najszybciej.

Pozdrawiam,
podtworca

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails