czwartek, 22 czerwca 2017

Jak co 4 lata w czerwcu..

Jak co 4 lata w czerwcu spadają dywidendy :)


8 lat temu na osłodę rynek zaczął rosnąć, a 4 lata temu żeby zadośćuczynić spadkom też zaczął rosnąć.

Zaczął również płacić sygnał na Orange z maja, liczę również na kontynuację tymczasowej zasady, że telekom robi dołek w połowie hossy na WIG:


Buduję też spekulacyjną pozycję na ropie pod seasonals (dołek w czerwcu, szczyt we wrześniu) - ale bez lewara:


No i to tyle. Nuda na tej giełdzie, pewnie krach idzie ;)

11 komentarzy:

 1. Co to jest ten seasonal oil? Ropa ma wysokie kontango, nie lepiej kupić OIH skorelowany z ropą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o ropę, to w grę wchodzi certyfikat RCCRUAOPEN notowany na GPW. Pogrywam na nim od początku gry na giełdzie na zasadzie: po mocnej przecenie, jeśli jest ona zgodna z cyklami, zacznij budować pozycję pod odbicie i zgarnij pewne kilka-kilkanaście procent. Od 8 lat ta taktyka płaci, zobaczymy jak będzie tym razem.

   Usuń
 2. Na Sudecką 100-kę jedziesz w tym roku? Widzę, że jesteś na liście.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety coś mi wypadło, ale mocna ekipa z TriCity Ultra jedzie.

   Usuń
 3. proponuje RCCRUAOPEN, jedynie ryzyko walutowe wchodzi

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszedłem testowo w RCC... ale naśladuje OIL w ślimaczym tempie. Czy to nie przez wysokie koszty zarządzania ? Jeżeli na OIL korekta to tu ciężko będzie coś sensownego wybrać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To instrument syntetyczny, zależny od ceny ropy, usdpln oraz różnicy w rolowaniu serii, co aktualnie jest główną przyczyną braku zysków z trzymania kontraktów na ropę. Zazwyczaj występuje sytuacja contango, czyli cena kolejnej serii kontraktów jest wyższa niż aktualnej. Kiedy np. różnica ta wynosi 0.5%, to po rolowaniu serii instrument będzie notowany 0.5% niżej. A czasami zdarzają się różnice np. 4%.. Działa to też w drugą stronę (następna seria jest tańsza, niż obecna) i wtedy instrument rośnie po rolowaniu, ale jest to dla surowców sytuacja rzadsza. Dlatego nie inwestuje się długoterminowo w surowce, a raczej spekuluje w krótkim terminie pod ekstremalne wychylenia i cykle.

   Usuń
 5. Jak Ty z tego wychodzisz, jeżeli płynność jest masakryczna? Na RCCRUAOPEN to głównie animator siedzi. Kilka transakcji w ciągu dnia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i animator mi wystarcza do szczęścia, przecież cały czas wystawia 20k pozycji na k i s ze spreadem 1 grosz :)

   Usuń
 6. A co myslisz o ipo getback? Wg. mnie dobry czas na ipo a dodatkowo nasza GPW jest raczej jak narazie pozytywnie widziana przez zagranice co pewnie zapewni spory popyt.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Normalnie nie kupiłbym tej spółki, ale zapisałem się licząc, że otwarcie będzie na plusie. Nie mam zaufania do spółek zaczynających się na "get" ;)

   Usuń

Dziękuję za komentarz. Ze względu na ataki spamerskie musiałem wprowadzić moderację, ale postaram się przeczytać go i odpisać jak najszybciej.

Pozdrawiam,
podtworca

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails