czwartek, 11 maja 2017

Ankieta: podejście do rynku

Czas tego posta jest nieprzypadkowy. Pojawiło się wiele sprzecznych sygnałów, w tym dość istotne na rynku amerykańskim. Zapraszam do wzięcia udziału w ankiecie - uwaga: tym razem można zaznaczyć więcej niż jedną odpowiedź!
Po zebraniu odpowiedniej liczby głosów przedstawię tradycyjnie analizę i wykresy.

Do mojego aktualnego podejścia do rynku pasuje opis:
 
pollcode.com free polls

5 komentarzy:

 1. 2/3 portfela w akcjach, 1/3 gotowka czeka na lokalny dolek w ciagu najblizszych paru miesiecy i wtedy ok 100 % w akcjach
  plan bazowy: obserwuje rynek i trzymam akcje do jesieni 2017 / wiosna 2018 wtedy oczekuje korekty lub tez bede reagowac na nieprzywidziane ruchy z rynku
  akcje na duzym zapasie SL

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cholera, wypisz wymaluj mój plan z tą różnicą, że chcę się na jesieni (gdyby wystąpiły sygnały euforii) wyczyścić z akcji, żeby mieć czystą głowę. Jest jeszcze plan awaryjny na sytuację jak krach 1987 - wtedy nie zdążę sprzedać akcji, zostanie je po prostu trzymać i brać dywidendy.

   Usuń
 2. Przeklejam komentarze spod ankiety:


  Posted by Maciej 47 minutes ago.

  Hossa w środkowym stanie: między "dopiero ruszyła" a "jest na wykończeniu": można już powiedzieć, że jakaś hossa jest - to może potrwać albo dopiero zacznie się kończenie. Ale trzeba być czujnym a nie rozentuzjazmowanym.

  ----------------------

  Posted by ck (1za50.pl) 1 hour ago.

  W miarę jak rosną wyceny sukcesywnie wychodzę z większości "popularnych" spółek, których notowania mają tendencję do poruszania się z głównym nurtem rynkowym -- jak w USA coś się wydarzy, to mimo zerowego wpływu na biznes też będą leciały solidnie (a nie kosmetycznie:.
  ck

  OdpowiedzUsuń
 3. Powiem szczerze, że ostatnio totalnie zniechęciłem się do giełdy, pomimo zgarnięcia ładnych zysków na PZU i KGHM. Wolę inwestowanie długoterminowe pod kątem dywidend, a okazuje się, że mija czas dywidendowych pewniaków. Orange przestaje płacić, PGE, Energa i Tauron to samo. Brak słów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nadal duże L + nadal czekam na realną korektę (z tym, że to korekta mnie wyrzuci a nie moje przywidywania).

  Najchętniej bym ją widział lip-wrz i potem ponowny rajd do maja.

  vaeta

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Ze względu na ataki spamerskie musiałem wprowadzić moderację, ale postaram się przeczytać go i odpisać jak najszybciej.

Pozdrawiam,
podtworca

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails